הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל), החליטה אתמול (ד') על אישור תוכנית למגורים בקרית אתא, שהוגשה על ידי רשות מקרקעי ישראל.

צילום: אדריכל מאיר בוכמן ואדריכלית איילת הוקמן

התוכנית כוללת כ-4,000 יחידות דיור, מתוכן כ-500 דירות קטנות ועוד 500 יחידות דיור יוקצו עבור דיור מוגן לבני הגיל השלישי.

עוד כוללת התוכנית כ-12 אלף מ"ר של שטחי מסחר בשילוב עם מבני מגורים, שטחים למבנים ומוסדות ציבור, בנוסף לשטחים פתוחים לרווחת התושבים בשכונה.

מדובר בתוכנית המהווה המשך רציף לעיר קרית אתא הכוללת חיבורים רבים אשר יקשרו את השכונה החדשה לעיר הוותיקה.

בלב התוכנית עובר כביש עוקף קרית אתא ובו קו של המטרונית. כמו כן, יוקם פארק עירוני שישתרע על שטח של 72 דונם. הוועדה קיבלה חלק מהטיעונים שעלו במסגרת שלב ההתנגדויות, וביטלה כביש טבעת היקפי שתוכנן בשולי התוכנית, כך שתחום התוכנית צומצם.

סגן הממונה על התקציבים באוצר ויו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר: "המדינה וקרית אתא מגבשים בימים אלו את סל הכלים המשלימים אשר יתמכו בפיתוח האינטנסיבי המתרחש בקרית אתא כמוקד עירוני במטרופולין חיפה.

"התכנית שאושרה בותמ"ל תסייע במשיכת אוכלוסייה צעירה, ומוסיפה אלפי יחידות דיור לקריית אתא כמו גם תחבורה ציבורית יעילה, אזורי תעסוקה, מסחר, חינוך ושטחים פתוחים איכותיים. כל זאת,  תוך שמירה על צביון האזור".

מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, רפי אלמליח: "מדובר בתכנית המהווה חלק ממארג תכנוני כולל לכ-20 אלף יחידות דיור אשר בין היתר מסדיר תשתיות תומכות עירוניות וארציות באופן נרחב.

"התכנית מייצרת פוטנציאל משמעותי המאפשר מתיחת אזור הביקוש וחיזוקה של קריית אתא כמוקד כלכלי ועירוני במרחב ותוספת משמעותית של יחידות דיור למגורים. אישור התכנית על ידי הותמ"ל מגדיל את היקף יחידות הדיור במלאי התכנוני ומסייע לשיפור משמעותי במשבר הדיור הנוכחי".

התוכנית תוכננה על ידי אדריכל מאיר בוכמן ואדריכלית איילת הוקמן. מנהל הפרויקט אורי הורביץ.