הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה תוכנית שהגישו עיריית קרית מוצקין והוועדה המקומית לתכנון ובנייה, להפוך את השטח הציבורי הפתוח בין הרחובות יוספטל והחשמונאים בצפון העיר, לשטח המיועד לבנייה ציבורית - זאת בשל מחסור משמעותי בשטחים לבניית מוסדות ציבור בעיר. משמעות הדבר: יותר מבנים ופחות שטח ירוק.

במהלך הדיון בוועדה הוצג המחסור בשטחים לבנייה ציבורית, מה שמקשה על בניית מוסדות ציבור ובעקיפין מונע תוספת אוכלוסייה באזור זה במסגרת התחדשות עירונית.

צילום המחשה: shutterstock

מהנדס העיר ציין בדיון כי בשני צדיו של רחוב יוספטל אושרה תוכנית פינוי בינוי של 440 יחידות דיור, ולדבריו בקרוב אמורים להוציא היתרי בנייה. עוד צוין כי השטחים שיופקעו הפעם לטובת בניית מוסדות ציבור, כ־4.5 דונמים, לא יספיקו כדי לתת מענה לכל הצרכים, ומחפשים כעת שטחים נוספים שיכולים לשמש לבניית מוסדות ציבור עד גובה של ארבע קומות.

בדיון צוין כי בשטח קיים כבר אולם ספורט אחד ומגרש פתוח. בהחלטת הוועדה נאמר כי סמוך לאזור יש שני מתחמים של שטחים פתוחים, גן 'גולדה' והפארק העירוני שליד פסי הרכבת, כך שלתושבים יש מענה לצורך בשטחים כאלה.

עוד נאמר בהחלטת הוועדה כי הקמת מוסדות ציבור תאפשר קליטת אוכלוסייה חדשה לאזור במסגרת התחדשות עירונית: "האיזון בין מכלול הצרכים מצדיק לשנות ייעוד של שטח זה". הוועדה החליטה לשנות את ייעוד הקרקע בתנאי שייסלל שביל גישה בין השטחים הציבוריים שיישארו באזור, ללא גדרות וללא חומות.