עיריית קרית אתא הודיעה השבוע כי מחלקת ההנדסה גילתה נזקים שנגרמו למרכז הנוער והצעירים כתוצאה מעבודות בנייה פרטיות במגרש הסמוך בידי חברה קבלנית, א.א סעיד בניין ופיתוח, הבונה בניין עם 15 יחידות דיור במגרש שליד. בחברת הבנייה דוחים על הסף את הטענות ומציינים כי העירייה מתנכלת להם.

עבודות הבנייה ליד מרכז הנוער והצעירים, השבוע. צילום: באדיבות העירייה

בהודעת העירייה נמסר כי בימים אלה החלה העירייה בביצוע עבודות תשתית דחופות במרכז הנוער והצעירים ברחוב מורדי הגטאות, לאחר שמחלקת ההנדסה בעירייה גילתה נזקים שנגרמו ליסודות המבנה ולתשתיות התת קרקעיות של מים, ביוב, חשמל וכבלים על ידי קבלן פרטי שביצע עבודות במגרש הסמוך.

לטענת העירייה, הקבלן חרג מגבולות ביצוע המגרש, ופעל בניגוד להיתר שניתן לו באופן שחייב את העירייה לעצור באופן מיידי את הפעילות במרכז מטעמי בטיחות, במטרה לתקן את הנזקים שנגרמו. במקביל, העירייה תפעל גם בהליך משפטי נגד היזם והקבלן.

מרכז הנוער והצעירים משמש כמועדון חברתי בשעות אחר הצהריים עבור בני נוער, הורים צעירים, חיילים משוחררים ועוד, ובשעות הבוקר משמש לפעילות גימלאים.

מעיריית קרית אתא נמסר: "אנו רואים בחומרה את פעילותם הבלתי חוקית של הקבלן והיזם, שפעלו בסמוך למרכז וגרמו נזקים כבדים ליסודות המבנה. מתוך אחריות ודאגה לשלום תושבי העיר, נאלצנו לסגור את הפעילות במקום, ואנו פועלים במלוא המרץ על מנת לתקן את הנזק שנגרם ולהשיב את הפעילות השוקקת לסדרה".

מחברת הבנייה א.א סעיד בניין ופיתוח, מכפר יפיע, נמסר כי מדובר בטענות שקריות. לדברי גורם בחברה, יועץ קרקע ערך ביקורת באתר ולא מצא כל חריגות או ביסוס לטענות העירייה. "לא יודע מה יש לעירייה נגד היזם ונגד הפרויקט", אמר אחד ממנהלי החברה. "הם פשוט מתעללים בנו ומתנכלים לנו".

יצוין, כי בחודש יוני השנה הוזכרה החברה בקשר למקרה אחר, בנתיבות. במהלך בדיקה שנערכה באתר בו בנתה החברה, מצאו פקחי משרד העבודה ליקויי בטיחות וניתנו צווי בטיחות גורפים לאיסור המשך עבודה.