עיריית קרית ביאליק מתכננת להקים ארבעה פארקים (שצ"פ - שטח ציבורי פתוח) ומגרשי משחקים להשלמת המעגל בשכונת גבעת הרקפות, שייצור המשכיות בין הקיים לחדש בשכונה.

פארק הצבעים | תכנון ואיור: אדריכלות נוף טוך-סרגוסי
הטבעת של רחוב יקינטון ורחובות החניה החדשים הניצבים לו יושלמו, וכן יושלם "שביל הפרדס" - מעבר הולכי הרגל ושביל האופניים המקיף את שלבי א' ו-ב' ומתחבר לשלב ג' של גבעת הרקפות.

הפארקים הציבוריים שיוקמו בשכונה תוכננו לפי נושאים: גן הצלילים, גן הצבעים, גן הכוכבים וגן הזיתים. הגנים יחברו בין הרחוב הראשי (רחוב יקינטון) ושביל האופניים התחתון (שביל הפרדס), וישמרו על רצף הליכה בטוחה ורכיבה כל אופניים.
גן הצלילים יורחב, יוסדרו בו שבילי הולכי רגל ורוחבי אופניים, וישולב אלמנט מים ברחבת הכניסה. המתקנים הקיימים יוחלפו, ויתווספו מתקני מוזיקה ומתקנים המייצרים צלילים על ידי שינוי חומר או מגע, וכן צמחיה. הפרגולה בכניסה תשוקם ויותקן מתחם נדנדות.

בגן הצבעים יוקם השביל כחלק מהמשחק: הדגמת צבעי הקשת על ידי ערבוב צבעים בעזרת השתקפויות שונות מקירוי הפרגולה המלווה את השביל, או שינוי צבעים בריצוף השביל. יותקנו משחקי רצפה הקשורים לצבע: פלונטר, מעגל הצבעים. הקיר הגבוה הקיים ינוצל כקיר טיפוס וכלוח גיר לציור. מדרונות הדשא ינוצלו למגלשות ומתקני טיפוס. במשטחי גומי ישולבו משחקי צבעים.

בגן הכוכבים הנושא המרכזי יהיה אסטרונומיה. הוא יכלול מתקנים המדגימים את כוכבי הלכת ותכונותיהם. מתקני הקרוסלות ידמו את מערכת השמש וכוכבי הלכת, מתקן טרמפולינה ידמה היעדר של כוח כבידה.

בגן הזיתים, הנושא המרכזי יהיה "השכונה" – גינה בתוך מטע עצי הזית שהיו בעבר במקום. בפארק יוקם רצף של שכונה קטנה של בתי עץ למשחק חופשי, מתחם לפעילות קהילתית - שולחן קהילתי וערוגות גינון קהילתיות. רחבת משחק תרוצף כדי להמחיש את הרחוב, כביש ומתקני מכוניות קטנות עליו

ראש העיר, אלי דוקורסקי: "חשוב לי לשמור על קרית ביאליק כעיר ירוקה בעלת גינות פארקים רבים. זאת הסיבה שאנו ממשיכים להקים ולשדרג את הראות הירוקות ברחבי העיר ופארקים גדולים כגון פארק הבנים, פארק אסתר, פארק אריאל שרון ועוד".