צילום: צביקה טישלר

תושב הקריות הגיש תביעה ייצוגית נגד חברת גלידות שטראוס. לטענתו, הקרמבו לא ארוז כראוי, ובשל כך נפגמת איכותו וטריותו. בית המשפט קבע: בחורף 2017 אריזת הקרמבו תהיה אטומה יותר.

התביעה הוגשה בחודש ינואר השנה לבית משפט המחוזי בחיפה. לטענת התובע, אריזות של 8 יחידות, 20 ו-32 יחידות אינן עונות על הגדרת "אריזה סגורה" לפי תקנות בריאות הציבור.

בדיון המשפטי ביקש נציג חברת הגלידות לדחות את הבקשה, בטענה שכל אריזות הקרמבו סגורות כיאות.

לאחר דיון מקדמי, ובהמלצת השופט הבכיר יגאל גריל, הגיעו הצדדים להסכמה, על פיה האריזות של 20 יחידות ו-32 יחידות קרמבו לא יתוקנו, נוכח קיומה של אריזת ניילון נצמד ("שרינק") על אריזות אלה. לעומת זאת, אריזת השמינייה תתוקן על ידי הוספת אריזת שרינק לאריזת הפלסטיק, או פיתוח אריזת פלסטיק חדשה אשר תינעל בנעילת "פרפר".

השופט ביקש כי האריזה החדשה תיכנס לתוקפה כחצי שנה עד שמונה חודשים לאחר מתן פסק הדין, אך נציגי חברת גלידות שטראוס הסבירו לבית המשפט כי בחודשים אלה מייצרת החברה את הקרמבואים לחורף הקרוב (ספטמבר 2016 עד פברואר 2017), והם יוצרו כבר באריזה הישנה. כמו כן הוסבר, כי הואיל ויש לשמור את הקרמבו בהקפאה עמוקה מעת ייצורו ועד לשיווקו, לא ניתן לארוז מחדש או לשנות את אריזת הקרמבו לאחר שיוצר.

בשל כך קבע השופט כי אריזת הקרמבואים החדשה תשווק ללקוחות מהחורף הבא, קרי ספטמבר 2017.

כמו כן, קבע השופט כי על חברה גלידות שטראוס לתרום מוצרים מזון בסכום של 17 אלף שקל לארגון "לתת" וארגון "לקט ישראל", וכן עליה לשלם 5,000 שקל לתובע ו-38 אלף שקל שכר טרחת עורך דינו. את התובע ייצג עו"ד דוד מזרחי.