צילום: נחום סגל

קרית אתא נמצאה בשנת 2015 במקום הראשון בין הקריות מבחינת היקף מכירת דירות חדשות. כך נמסר מארגון קבלני המפרץ, בעקבות ניתוח של נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

על פי ניתוחי הארגון, בשנת 2015 נמכרו בקרית אתא 478 דירות חדשות – זינוק של 49 אחוז לעומת שנת 2014, אז נמכרו 319 דירות חדשות. בקרית מוצקין נמכרו 223 דירות חדשות ב-2015, לעומת 179 בשנת 2014. בקרית ביאליק נמכרו 197 דירות חדשות ב-2015 לעומת 90 בשנת 2014.

חיים פייגלין, יו"ר ארגון הקבלנים במחוז חיפה: "במחוז חיפה כולו, לרבות אזור הקריות, יש ביקושים כבושים לדירות מגורים חדשות, כפי שקיימים בכל הארץ. בכל עת שנפתחים פרויקטים חדשים לשיווק, מתרחשת מכירה מואצת של דירות על הנייר, מאחר שהביקוש גדול בהרבה מההיצע.

הזינוק במכירת דירות באזור הקריות נובע מהבשלה של פרויקטים חדשים באזור בעת האחרונה. עם זאת, כולנו מקווים שמשרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל ישכילו להוציא לשיווק קרקעות זמינות לבנייה למגורים באזורי חיפה והקריות - גם במסלול שאיננו 'מחיר למשתכן' - כדי לספק את מרבית הביקוש הנובע מציבור משפרי הדיור ולא רק רוכשי דירה ראשונה".

שרה אילין, סמנכ"לית שיווק בחברת שרביב, המקימה את פרויקט גבעת אלונים בקרית אתא, הכולל 610 יחידות דיור בבנייה רוויה וצמודי קרקע: "אנו רואים שמתחילת השנה, המגמה שאפיינה את 2015 נמשכת עם גידול במכירות.

את העלייה הגדולה בביקושים ניתן להסביר בכך שלא יצאו פרויקטים חדשים או מכרזים שאינם במסגרת מחיר למשתכן. יש קהל רחב של זוגות צעירים ומשפרי דיור שאינם זכאים, שמבינים שגם בתקופה הקרובה לא ייכנס היצע חדש לשוק, הם חוששים מהמשך עליית מחירים, והזדרזו לרכוש".