חבר בוועד הבית של בניין מגורים ברחוב כברי בקרית חיים ביקש מבית המשפט להוציא צו הרחקה לשכנו, בטענה כי זה משליך שתן וצואה של כלבים בפתח ביתו מכיוון שאינו רוצה אותו בוועד ואינו רוצה לשלם וועד בית, וכן גרם נזק לרכבו.

צילום: ShutterStock

שופט השלום בקריות, יוסי טורס, נעתר לבקשה לאחר שהשכן כלל לא הגיע לדיון ואסר על השכן להתקרב לסף דלתו של חבר הוועד במיוחד לאור העובדה שחבר הוועד גר בקומה השלישית והשכן בקומה השנייה. השכן שקיבל את הצו, פנה לבית המשפט, טען כי לא ידע על הדיון וביקש לערוך דיון נוסך גם במעמדו. השופט טורס נעתר ולאחר ארבעה ימים התקיים דיון נוסף.

בדיון טען השכן, כי הבניין מלוכלך מאוד וכי מסתובבים בו אנשים שמלכלכים את חדר המדרגות. כמו כן, כלבים וחתולים עושים את צרכיהם ואילו לוועד כלל לא אכפת ולכן הוא זה שצריך לנקות את זה. חבר הוועד הכחיש את טענותיו של השכן וטען כי בבניין יש מנקה אשר שוטפת את חדר המדרגות שלוש פעמים בחודש.

השופט טורס לא קיבל את דבריו של השכן אשר הודה במעשה וניסה להצדיקו בכך שחבר ועד הבית לא עשה את תפקידו כראוי, לשיטתו. בהחלטתו כתב השופט טורס: "לא ניתן להשלים עם התנהגות זו ולאור התרשמותי ממכלול הנסיבות והתנהגות המשיבה (ואמונו בכך שמוצדק להשליך צואה לעבר ביתו של המבקש בשל היותו חבר בוועד הבית) ראוי להשאיר את הצו על כנו על מנת למנוע הסלמה בבית משותף ולהותיר את השקט והסדר על כנו".