תושב קרית אתא (72) צולם כשהוא נוגע בילדהבת שמונה ונעצר. החשוד, עבריין מין המוכר במערכת המשפט, ונמצא תחת פיקוח על פי חוק הגנה על הציבור מפני עברייני מין.

צילום אילוסטרציה: ShutterStock

על פי החשד, בתקופה האחרונה סירב החשוד לשתף פעולה עם קצין הפיקוח שלו, ובעקבות זאת נשלחו מפקחים של השב"ס לעקוב אחריו. החשוד צולם על ידי המפקחים מסתובב ברחובות קרית אתא כשהוא שותה אלכוהול ומתחבר לקטינות, כאשר על פי תנאי הפיקוח שלו אסור לו לשתות אלכוהול ולהתקרב לקטינות.

בנוסף, צולם החשוד כשהוא עולה לאוטובוס ומתיישב ליד נערה בת 14, וכשהוא מתקרב ברחוב לילדה בת 8, נוגע בה בכתף ומשוחח איתה. בחקירתו טען החשוד כי הילדה היא קרובת משפחה שלו, אולם החוקרים אשר יצרו קשר עם בני המשפחה של החשוד גילו שאין ילדה כזאת במשפחה.

הסניגור: "מדובר באדם מבוגר שסובל ככל הנראה מדמנציה, ולא צריך להישאר במעצר עד שיאתרו את הילדה העלומה".

נציג המשטרה, רס"מ דורון דינר: "מדובר ברצף של מקרים בהם החשוד מפר הוראה של שופט". כמו כן, הדגיש נציג המשטרה כי בצו הפיקוח של החשוד מודגש שגילו לא משנה את מסוכנותו.

השופטת פנינה ארגמן האריכה את מעצרו של החשוד בשלושה ימים. בהחלטתה ציינה כי קיים יסוד ביר לחשד שהחשוד ביצע את המיוחס לו, ולמרות שנעצר ושוחרר בגין שלושה אירועים של הפרה, הוא חוזר ומפר את הצו.