המשטרה פיענחה את רצח מאיר סלומון בן ה-19 מקרית ים.

הותר לפרסום: בתום חקירה מורכבת ומאומצת של יחידה מרכזית במשטרת ישראל הוגשה הבוקר (רביעי) על ידי פרקליטות מחוז חיפה והצפון הצהרת תובע נגד שני חשודים, תושבי הקריות, בגילאים 21 ו-30, בחשד לחטיפה ורצח של תושב קרית ים בן 19.

הגופה נמצאה בחניון משאיות בקרית חיים. צילום: דוברות המשטרה

על פי החשד, ב-26.8 השניים הגיעו לדירתו של הקורבן, חטפו אותו ולאחר מכן רצחו אותו באלימות קשה.

למחרת, בשעות הבוקר המוקדמות, נמצאה הגופה במגרש חנייה של משאיות בקרית חיים.

הרקע למעשה, חוב כספי של הקורבן לחשודים.

חקירה מאומצת שנפתחה במשטרה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים הביאה כעבור שבוע למעצרם של שני החשודים.

מאיר סולומון ז"ל. צילום מתוך האינסטגרם

מעצרם הוארך מעת לעת והבוקר כאמור הוגשה נגדם בבית משפט השלום בקריות הצהרת תובע בגין החשדות המיוחסים להם ומעצרם הוארך עד 12.10.18.

עו"ד יעד נווה ועו"ד יהלי שפרלינג, המייצגים את החשודים, מסרו; "בשלב זה החשודים שומרים על זכות השתיקה, אולם מהיום הראשון הם מכחישים את המיוחס להם. כשנקבל את חומר הראיות, נגיב בהתאם".

מקורב לבני המשפחה סיפר, כי החוטפים התקשרו לאביו של מאיר ודרשו ממנו את הכסף, הם נקבו בסכום שלא היה ברשותו של האב והוא ביקש מהם כמה ימים לארגן את הסכום המבוקש. החשודים נתנו לאב 24 שעות, וכשזה לא אירגן את הסכום באו לבית, שברו את הדלת וחטפו את מאיר לעיני אחיו.

לדברי החבר, זה קרה ביום ראשון בשעות הבוקר המאוחרות. באותה עת האב לא היה נוכח בבית. אחיו של מאיר התקשרו לאב וסיפרו לו כי אנשים הגיעו לבית ולקחו את מאיר בכח.

האב התקשר לבנו וזה ענה לו כי הוא בידי החוטפים ומצבו בסדר, אך יש לארגן להם את סכום הכסף שהם דורשים. האב ניגש מיד לתחנת זבולון והגיש תלונה על חטיפת בנו.

זמן קצר לאחר מכן שוב ניסה האב להתקשר לבנו, אך כבר לא היה מענה. ביום שני נמצאה גופתו של מאיר בשטח בפתוח בקרית חיים. שוטרים אשר התדפקו על הדלת, לקחו את האב לזהות את בנו והוא זיהה אותו.

יצוין, כי לאחר מציאת הגופה, התקשתה המשטרה לקבוע כי מדובר ברצח היות ולא היו על הגופה סימני דקירות או יריות.

סלומון סיים השנה כיתה י"ב בבית הספר רבין, והיה אמור להתגייס לצבא בקרוב. בני המשפחה והחברים נותרו המומים לשמע הידיעה, ובשעות הערב הגיעו מאות לנחם את בני המשפחה.

 האב יעקב סיפר: "מאיר נולד בארץ, ילד חייכן שתמיד עוזר לאמא, היה ילד אחראי מאוד, אף פעם לא אמר לא אם ביקשת ממנו משהו. הוא אהב לעזור לכולם. הרבה

ילד חייכן שתמיד עוזר לאמא". צילום: מתוך האינסטגרם"

"חברים אהבו אותו. הפסדתי ילד נשמה, אהבתי אותו מאוד. הוא היה קשור לכל בני המשפחה, ובמיוחד לאחיו בן ה-15. אני לא מאמין שהפסדנו אותו".

מאיר הותיר אחריו הורים, שלושה אחים ואחות.