ירייה אחת, אשר פילחה את ראשו של הקורבן ואת הפסטורליות של בית הקפה על חוף ימה של קרית ים, היתה יריית הפתיחה לשלושה מקרי רצח בעיר, שאירעו בפרק זמן של חודשיים. רצף המקרים עורר תסיסה ברשתות החברתיות, שם כונתה קרית ים "טקסס". החשש והכעס מופנים בעיקר כלפי המשטרה, אך גם כלפי ראש העיר.

צילום: איחוד הצלה כרמל

"תתעוררו משטרת ישראל, איזה מצב הגענו", "איזה מפחיד נעשה בקרית ים", "מה קורה אתכם משטרת זבולון, איפה הקודקודים, הפשיעה בקריות רק עולה ועולה", "עצוב מאוד, קרית ים שינתה את פרצופה". יש מי שהפנה אצבע מאשימה כלפי ראש העירייה, דוד אבן צור, וכתב: "לא נורא, מחר ראש העיר יבנה עוד כמה כיכרות והאלימות, הסמים והשעמום של הצעירים והאוכלוסיה הקשה חוגגים...".

הרצח הראשון מבין השלושה אירע לפני חודשיים בבית קפה שבו מבלים תושבי הקריה, בשעות הערב, במהלכו נורה למוות מאור בן חיים (28), בעת שישב בבית הקפה ימית על חוף הים. הרקע לרצח הוא סכסוך שהחל בין קרוב משפחתו של המנוח לתושב אחר בקריות, על רקע קשרים רומנטיים שניהל עם צעירה.

המנוח, אשר התערב בסכסוך, שילם על כך בחייו, כאשר באותו ערב של 1 באוגוסט הגיעו על פי האישום שני חשודים אל מסעדת ימית כשהם רכובים על אופנוע, ולאחר שאחד החשודים ירה למוות בבן חיים, נמלטו השניים מהמקום בנסיעה. הם נעצרו לאחר שלוש שעות לערך בתוך שדה מריחואנה באזור מיוער בקרית ביאליק, ולאחר חקירה הוגש נגדם כתב אישום בגין רצח. סניגוריהם מכחישים את ההאשמות המיוחסות להם.

ב-27  באוגוסט נמצאה גופתו של מאיר סלומון (19) מוטלת בשטח פתוח בקרית חיים. חוקרי מז"פ (המעבדה לזיהוי פלילי) קבעו כי מדובר ברצח. הגופה הועברה לנתיחה במכון הפתולוגי באבו כביר, והמשטרה הוציאה צו איסור פרסום על החקירה.

אביו יעקב סיפר: "שוטרים דפקו על הדלת בשעה 11:00 בבוקר, לקחו אותי וזיהיתי אותו. אני לא מאמין שהפסדנו אותו. ילד חייכן שתמיד עוזר לאמא, אחראי מאוד ונדיב. הוא היה קשור לכל בני המשפחה ובמיוחד לאחיו בן ה-15. אני לא מאמין שהפסדנו אותו". סולומון סיים השנה כיתה י"ב בבית הספר רבין והיה אמור להתגייס לצבא.

הנרצח, מאיר סלומון. צילום: פרטי

ביום שבת לפני שבועיים, בשעה שש וחצי בערב, אירעה קטטה בין שלושה דיירים בבניין ברחוב יוספטל בקרית ים, אשר ככל הנראה היו בגילופין.

צילום: גל סטבסקי תיעוד מבצעי מד"א

בתום הקטטה פונו לבית החולים שלושה פצועים, בהם גבר כבן 50 פצוע אנוש עם חבלת ראש, גבר כבן 40 פצוע קשה עם פציעה חודרת בפלג גוף עליון, וגבר נוסף פצוע בינוני עם חבלה בחזה. למחרת נפטר הפצוע האנוש מפצעיו. גם במקרה זה הוצא צו איסור פרסום.