פרקליטות מחוז חיפה החליטה היום (חמישי) להגיש כתבי אישום בכפוף לשימוע, בפרשת החי פארק בקרית מוצקין, שעניינה עבירות מרמה, הלבנת הון ושוחד על ידי בעלי תפקידים במתחם ה"חי פארק" בקרית מוצקין, המצוי תחת ניהולה של רשת המתנ"סים של עירית קריית מוצקין.

 מנהל גן החיות, יגאל פדידה. צילום: דורון גולן

בד בבד, הוחלט על סגירת התיק נגד ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, בהעדר תשתית ראייתית מספיקה להעמדתו לדין.

במסגרת החקירה, נחקרו באזהרה מספר מעורבים, מנהל גן החיות בחי פארק - יגאל פדידה, איש עסקים המקורב ליגאל פדידה, ספקים של החי פארק, בעל ציינג' ומספר קבלנים שביצעו עבודות בנייה ב"חי פארק".

בתום חקירה מסועפת וממושכת הועבר התיק, שהינו רחב היקף ומורכב ראייתית, לבחינת פרקליטות מחוז חיפה (פלילי). בהמשך, הוחלט על חקירתו של ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, באזהרה, כמו גם על ביצוען של השלמות חקירה נוספות.

חוסר ראיות מספיקות, חיים צורי. צילום: דורון גולן

עם החזרת התיק ממשטרת ישראל לפרקליטות, ולאחר בחינת מדוקדקת של כל חומר הראיות, החליט פרקליט המחוז על הגשת כתבי אישום, בכפוף לשימוע נגד יגאל פדידה, ושישה חשודים נוספים, זאת בגין מספר פרשיות שעניינן עבירות שוחד, מרמה עבירות על חוק איסור הלבנת הון, וכן בגין עבירות נוספות.

כאמור, בחינת הראיות שנאספו נגד ראש עירית קרית מוצקין, העלתה כי לא נמצאה תשתית ראייתית מבוססת למעורבותו בפרשות השונות, ומשכך החליט פרקליט המחוז על דעת פרקליט המדינה והמשנה לפרקליט המדינה (עניינים פלילים), לסגור את התיק בעניינו מחוסר ראיות מספיקות.

עו״ד סרור אליהו, שמיצג את יגאל פדידה: "תמוה שלפני למעלה משלוש שנים החקירה הסתיימה ונשכחה ובערב פגרת סוכות, כשהפרקליטות ובתי המשפט כולם יוצאים לחופש, אז בדיוק בשעה 19:00 יום חמישי בשעת הנעילה, הפרקליטות יוצאת עם כותרת.

"אנחנו כמייצגים לא ראינו כלום ולא מודעים לכלום, אבל העיקר שריח הבחירות באוויר כנראה שזה המחיר שמשרתי ציבור משלמים. חג סוכות שמח".

חיים צורי: "אני שמח שהמשטרה והפרקליטות הגיעו למסקנה המתבקשת". לגבי פדידה הוסיף: "אני מופתע, אין לי מושג על מה מדובר".