שף מהקריות תובע 2 מיליון שקל מרשת בתי הקפה "רוטשילד", לאחר שנפגע בתאונה במטבח. כתב הגנה עדיין לא הוגש.

כוויה בדרגה 2 וירידה בשמיעה. צילום אילוסטרציה: ShutterStock

התקרית אירעה בבית הקפה "רוטשילד", שנפתח ברחוב קרן היסוד בקרית ביאליק ונסגר לאחר תקופה קצרה. מכתב התביעה שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות עולה כי ב-30.3.16, במהלך יום עבודתו במטבח, בעת שעבד בסמוך לכיריים, אירע לפתע פיצוץ עז, להבת הכיריים התלקחה, וכתוצאה מכך נכווה השף באופן קשה בפלג גופו העליון, בראשו, באוזניו ובידיו.

השף הובהל לבית החולים רמב"ם, שם אושפז במחלקת כירורגיה פלסטית, ואובחן כמי שסובל מכוויה בדרגה 2 וירידה בשמיעה. בעקבות הפציעה הומלץ לו על שימוש במכשירי שמיעה. לפני כחצי שנה נקבעה לו נכות לצמיתות בשיעור של 36 אחוז.

ב-1.4.16 שוחרר השף לביתו עם הוראות לטיפול בבית. באת כוחו של השף, עו"ד לידור פוגל אורן, כתבה בכתב התביעה: "ככל שחלפו הימים מיום התאונה, התובע סובל ממצב רוח ירוד, פגיעה בדימוי העצמי, חוסר חשק לעבודה, סיוטי לילה ושיחזור רגעי התאונה בראשו שוב ושוב.

"מעבר לתביעת המוסד לביטוח לאומי, אשר במקרה זה הסתיימה לאחרונה, עת נקבעה לשולחנו נכות קבועה בשיעור גבוה, אין עוררין על כך כי המעביד אחראי על ביטחונו ושלומו של העובד.

על פי החוק והפסיקה, הרי שעל המעביד חלה החובה לנקוט את כל האמצעים הסבירים כדי להבטיח תנאי עבודה וסביבה בטוחה ואופטימלית לעובדיו, ובין היתר, להנהיג שיטת עבודה בטוחה, אשר תשמור על העובד מפני מפגע בטיחותי כזה או אחר, וכן החובה להעמיד את העובד על קיומן של סכנות אפשריות במהלך ביצוע עבודתו. במקרה זה, הפרה המעבידה את חובת הזהירות כלפי מרשנו, אשר תולדת רשלנותה יסבול כל חייו מנזקי שמיעה חמורים, צלקות לאורך גופו, כאבי ראש ונזקים רבים נוספים".