תושבים ברחוב ציגל בקרית מוצקין, המאכילים חתולי רחוב, טוענים כי פגרי חתולים נמצאו באזור במהלך ימי החג. חלקם נמצאו חולים והועברו לטיפול אצל וטרינר. הווטרינר העירוני, ד"ר דדיה: "פגרי החתולים נשלחו לבדיקה".

תלונה במשטרה. גור חתולים שנמצא ברחוב. צילום: לינה קריספיל

כבר בשבועות האחרונים הבחינו דיירי הרחוב המאכילים חתולים, כי מספרם פחת באופן משמעותי. "בערב החג הודיעו לי חברות שנמצאו פגרי חתולים באזור. חלקם נמתאו בפחי הזבל", סיפרה השבוע לינה קריספיל, תושבת הרחוב.

"למחרת ראיתי חתול שוכב מדמם על הדשא, ולקחתי אותו מיד לווטרינר. ראיתי גם פגרים של שני חתולים. אחד פונה על ידי אחת הדיירות, ואחד ששכב שם כמה ימים וכנראה פונה על ידי הרשויות. מספר החתולים שהאכילו במקום ירד בהדרגה מכ-20 חתולים לחמישה. חלק מהדיירות הגישו תלונה במשטרה, וניידת הגיעה למקום".

הטענות, כאמור, הגיעו גם לווטרינר העירוני ד"ר דדיה, שהגיע למקום על מנת לברר את המקרה ולשוחח עם המאכילות. "לטענת המאכילות, מספר החתולים ירד באופן משמעותי", אומר גם ד"ר דדיה. "לא ראו שם בבת אחת 20 פגרים, אלא היה דילול פה ושם, ולא ידעו לקשר את זה.

"בערב החג היו מספר מקרים. לווטרינר אחד הגיעו ארבעה חתולים, שלושה מהם גורים עם וירוס של גורים שכבר הוחזרו למקומם. אחד בוגר ללא סימני הרעלה. לוטרינר אחר הגיעו שניים. אחד גסס ומת במרפאה, והשני דימם מהפה. זה יכול לקרות כתוצאה מהרבה דברים, ביניהם גם רעל עכברים שמישהו שם, והחתולים נמשכים אליו. רעל עכברים גורם לדימומים ולפגיעה בקרישת הדם".

לדברי ד"ר דדיה, שני הפגרים שנמצאו נשלחו לבדיקה פתולוגית בבית דגן. "ראיתי פגר של חתול במקום, ואספתי אותו. יחד עם החתול שמת במרפאה, הם נשלחו לבדיקה בבית דגן. עד שיתקבלו תוצאות הבדיקה, אין לנו הרבה מה לעשות. לא ידוע מה עלה בגורל החתולים האחרים שנעלמו. יש מאכילים שמביאים אוכל יבש, ויש כאלה שמאכילים בשאריות, שזה יכול להיות מסוכן. גם דגים יכולים לסכן אותם".

מהעירייה נמסר: "מיד עם היוודע העניין לגורמים בעירייה, הופנה הנושא לטיפול הווטרינר העירוני, ד"ר דדיה. הנושא כרגע בבדיקתו ובטיפולו והעירייה תעקוב אחר הממצאים. על פי הממצאים, במידת הצורך, תוגש תלונה במשטרה".

מהמשטרה נמסר: "מדובר בתלונה שנבדקה בסיוע הוטרינר המחוזי, כאשר בניגוד לנטען לא נמצאו בסריקה עשרות פגרים וטרם התקבלו ממצאים המורים על הרעלה. עם זאת, האירוע מטופל על ידי גורמי המקצוע הרלוונטיים".