"הראיה לפיה הבעל בוגד הושגה בדרך בלתי חוקית ובאלימות, וגרמה לנו נזק בלתי הפיך" - כך טוענים בני זוג שנקלעו למשבר ביחסים, היו על סף גירושים וחזרו לחיות יחד. עכשיו הם תובעים מיליונים מהבלש הפרטי ששכרה האשה לעקוב אחרי בעלה.

צילום: ShutterStock

בימים אלה ממש מתנהל מו"מ לפשרה על פיצוי מוסכם, בטרם תוגש התביעה לבית המשפט המחוזי.

תחילתו של הסיפור לפני יותר משנה, אז חשדה האשה שבעלה בוגד בה. עו"ד שרין סולן טוענת, בשם בני הזוג, טוענת כי העובדה שהאשה שכרה בלש לעקוב אחרי בעלה אינה מתירה לבלש לפעול כעבריין לכאורה.

מהתצהיר עולה, כי האשה שכרה את הבלש, ובתוך כמה שבועות התברר לו כי המפגשים הסוערים בין בעלה למאהבת היו ברכב המשפחתי. הבלש, שהתקשה לטענתה להנציח את הבעל יחד עם המאהבת, גילה מוטיבציית יתר כשלא הסתפק בתמונות של המאהבת נכנסת לרכב כשהבעל בתוכו, ובאחד המקרים הוא פתח את דלת הרכב והנציח את בני הזוג ערומים בתוך הרכב - כך נטען בטיוטת התביעה של בני הזוג.

אחרי שראתה את התמונות, פנתה האשה שטופת זעם בתביעת גירושים שכמעט הגיעה להכרעה, אולם רגע לפני טקס הגירושים החליטו בני הזוג לתת צ'אנס לזוגיות ולחזור לחיות יחד.

עו"ד סולן ציינה כי עצם הנגיעה של הבלש ברכב ופתיחת הדלת היא בגדר פגיעה בפרטיות, שגרמה להם נזק בלתי הפיך לחיים המשותפים. "הבלש חרג מסמכותו, והממצאים שהביא הושגו שלא בדרך חוקית", נכתב בטיוטת התביעה שטרם הוגשה.

עוד טענו בני הזוג כי ספק אם ניתן בעתיד לגשר על עומק השסע בין בני הזוג, שמבקשים מבית המשפט לחייב את הבלש בפיצויים של 2.5 מיליון שקל.