גנדי ליפסבסקי, שגרם למותה של בת זוגו לפני 15 שנה בקרית אתא, נעצר שלשום (רביעי) לאחר שאיים על חברתו החדשה שיפגע בה ובילדיה. כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים הוגשו נגדו השבוע.

במאי 2003 נמצאה גופתה של אלכסנדרה פרוקייב (38) בביתה. בתה, אשר הגיעה לבית לאחר שבוע שלא שוחחה עם אמה, דפקה על הדלת, ומשלא היתה תשובה, הזמינה כוחות הצלה. הגופה נמצאה עם סימני אלימות קשים, בסלון, מכוסה בשמיכת צמר. בן זוגה גנדי ליפסבסקי נמצא בחדר הסמוך כשהוא שיכור כלוט. הוא נעצר בחשד לרציחתה, אך לבסוף נשפט בגין תקיפה הגורמת לחבלה, ונידון ל-12 שנות מאסר.

אלכסנדרה פרוקייב ז"ל צילום ארכיון: רוני שיצר
לפני שלוש שנים השתחרר ליפסבסקי מהכלא והמשיך להתגורר בקרית אתא. לפני מספר חודשים הוא עבר לקרית ים, לאחר שהכיר חברה חדשה, אשר שכרה עבורו דירה בסמוך אליה. הרומנטיקה לא החזיקה מעמד זמן רב, ומכתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות, נטען כי ב־25.8.18 דרש הנאשם מחברתו החדשה 100 שקל, ואיים עליה שאם לא תיתן לו את הכסף, הוא יפגע בה ובילדיה ויתאבד.

האשה, אשר חששה מבן זוגה ולא רצתה להסלים את המצב ביניהם, אמרה לו שיבוא, ולאחר חצי שעה הוא הגיע לביתה והיא מסרה לו 100 שקל. שעתיים מאוחר יותר התקשר הנאשם לבת זוגו ואיים עליה שאם תזמין משטרה, הוא יפגע בה ובילדיה, לאחר מכן הגיע לדירתה, החל להשתולל בתוכה ואף שבר את ארון הטלוויזיה בסלון.

הנאשם מואשם באיומים, דרישה של כסף באיומים והיזק לרכוש במזיד. בחקירתו במשטרה הודה במיוחס לו וביקש סליחה מבת זוגו. בבקשה למעצרו עד לתום ההליכים נגדו, ציין התובע, פקד יוסי בן עזרא: "מסוכנות הנאשם מתעצמת לא רק נוכח העבירות המיוחסות לו.

הנאשם לכאורה מכור לאלכוהול, ובמהלך תקופת היכרות קצרה בינו למתלוננת, הספיקה המתלוננת לשלם עבורו שכר דירה, להעביר לו כספים לפחות שלוש פעמים, כאשר בכסף שקיבל קנה בקבוקי אלכוהול, ואם היא מסרבת להעביר לו את הכסף, הנאשם לכאורה מהלך אימים עליה ודורש את הכסף באיומים. בהודעותיה מציינת המתלוננת באופן מפורש את החשש מפניו.

"התלות של הנאשם באלכוהול, היעדר אפשרות לכלכל את עצמו והשינוי בהתנהגותו אם הוא לא שותה, מעצים את המסוכנות, וזאת כאמור בשים לב לעברו הפלילי והמאסר הארוך שריצה מאחורי סורג ובריח".

הנאשם עדיין לא ענה על כתב האישום.כמו כן, עדיין לא התקבלה החלטה לעניין המשך מעצרו. בדיון המשפטי ביקש סניגורו, עו"ד ליאור בר זוהר מהסניגוריה הציבורית, מבית המשפט לאפשר לו ללמוד את חומר הראיות, והשופטת פנינה לוקיץ' נעתרה לבקשה ודחתה את הדיון בארבעה ימים.