מבט שונה: בעוד שרוב הציבור רואה בהעלאת שיעור החרדים המתגייסים לצה"ל דבר חיובי, בקרב חוגים חרדיים, גיוס יתר נחשב לדבר פסול ולהידרדרות במצב הרוחני של הצעירים.

כך עולה ממכתבו של הרב טוביה שולזינגר, בנו של הרב הראשי המנוח של קרית אתא, שמואל שולזינגר ז"ל, שכתב מכתב מפורט לאדמו"ר ממאקווא, הדמות התורנית הגבוהה ביותר בקרית אתא, נגד התנהלות תלמוד התורה בניהולו של יוסף רוטנברג.

 טוביה שולזינגר והישיבה. צילומים: נחום סכל
בין שולזינגר לרוטנברג לא שוררת אהבה כבר שנים ארוכות, אבל הפעם מצא שולזינגר סיבה טובה להלשין על רוטנברג: עלייה בשיעור המתגייסים. במכתבו הוא מציין: "קרוב ל-20 אחוז מבוגרי תלמוד תורה 'תורה תמימה' בשנים האחרונות משרתים בצבא. המצב הרוחני במוסד זה הידרדר עד לתהום.

"ההוכחה לכך היא הקמת שני תלמודי תורה בעיר ליוצא אשכנז וליוצאי ספרד, המהווה אי אמון בתלמוד התורה 'תורה תמימה'. האווירה הקלוקלת השוררת בתלמוד תורה, כאשר מורים הם בעלי מכשיר טלפון לא כשר, ומהם אף בעלי אייפון, כאשר התלמידים בשעת שיעור רואים שהמחנך משחק באייפון.

"גם מנהל תלמוד התורה, יוסף רוטנברג, הוא בעל מכשיר טלפון לא כשר, כך שהתוצאות המרות כשרבים מבוגרי תלמוד תורה יוצאים לתרבות רעה ומידרדרים עד לשירות צבאי בדרך לחילון סופי".

שולזינגר מציין, כי את המוסד הקים בזמנו אביו, ויצאו ממנו לאורך שנים גדולי ישראל, ובמשך שנים היה לשם ולתפארת, אבל מאז כניסתו של המנהל הנוכחי לתפקיד, חלה הידרדרות ברמת המוסד, לדברי שולזינגר, ומאז נפרצו כל הגדרות.

"דמם של ילדי ישראל צועקים אלינו מן האדמה", טוען שולזינגר ומוסיף, "מדי פעם מגיעות אלי פניות מהורים המבכים בכאב את המצב הנוכחי בתלמוד התורה".

עוד הוא טוען כי היו אף איומים שונים כלפי הורים שביקשו להעביר את ילדיהם למוסד אחר. הרב שולזינגר פונה לאדמו"ר על מנת: "לפעול בהקדם לטובת תינוקות בית רבן".

מנהל הכולל, יוסף רוטנברג, אמר כי טענותיו של שולזינגר אינן ראויות לתגובה.