אחרי 40 שנה מתחם הקניות הראשון בצפון עתיד לעבור שדרוג חיצוני ופנימי. כך סוכם בפגישה שנערכה בשבוע שעבר בין ראש העיר, חיים צורי, למנכ"ל חברת רסקו, שי טאובר, במהלכה הוצגו בפני ראש העיר התכניות לשיפוץ מבנה הרבמ"ד - הקניון הראשון שהוקם בצפון בשנת 1987.

הקניון הראשון שהוקם בצפון. הדמיה: 3 Division

המשרד שנבחר לתכנון השיפוץ הוא אבריל את אבריל אדריכלים ועלות העבודות מוערכת בכ־5 מיליון שקל. כמו כן, ישלים השיפוץ את פיתוח המתחם החדש של העירייה, מגה מכבי והספרייה העירונית, וכן את הקמת טיילת בן גוריון.

ראש העיר, חיים צורי: "חידוש ושיפוץ הקניון הוא מהלך הנועד להמשיך לטפח ולהתחדש גם בנראות וגם בחוויית הקנייה, נמשיך לבצע שינויים רבים וזאת לקראת התחדשות ושינוי חזות הרחוב וחידוש החנויות הקיימות".

כזכור, בחודש אוקטובר 2017 נחנך מרכז מגה מוצקין של קופת חולים מכבי, מבנה בן 5,000 מ"ר, בסמיכות לרבמ"ד ולבניין העירייה החדש, אשר מרכז את כלל אגפי ומחלקות העירייה במבנה אחד.

פתיחת שני מוסדות אלה יצרה לחץ על מקומות החנייה, ולכן הקימה העירייה חניון מוסדר לכ-200 כלי רכב, ובו ניתנת אפשרות חנייה של שעתיים ראשונות בחינם. 

הרבמ"ד. הדמיה: 3 Division

העירייה הסדירה חנייה בכחול-לבן, בתשלום, ברחוב דולצ׳ין ובסמיכות לרבמ"ד בדומה לזו המונהגת ליד מוסדות ציבור בכל רחבי העיר. ניתן לחנות שעתיים עם תו חנייה עירוני שנתי בעלות של 45 שקל לשנת 2018, וכן להשתמש באמצעים נוספים כמו פנגו, איזי פארק ומדחנים.

עוד ציינו בעירייה כי הכשירו חניות נוספות באזור, כדי לתת מענה לבעיות החנייה שהפכו קריטיות עם הפיכת אזור הרבמ"ד לשוקק ומבוקש.