פוענח תיק הרצח שאירע לפני חודש במסעדת ימית על חוף הים בקרית ים. הרקע: סכסוך על בחורה. הותר לפרסום (עם סיום החקירה ובכפוף להסרת צו אסור הפרסום), כי משטרת ישראל פענחה בתום חקירה מואצת את תיק הרצח של מאור בן חיים (28) והגישה אתמול (שני) הצהרת תובע לבית משפט המחוזי חיפה, על פיה בימים הקרובים תגיש נגד שני תושבי הקריות, כבני 28, כתב אישום בגין הרצח.

הקורבן מת מפצעיו במקום. צילום: איחוד הצלה

הרצח אירע ב-1 באוגוסט בשעות הערב, במהלכו נורה בן חיים למוות בעת שישב להנאתו בבית הקפה ימית על חוף הים. הרקע לרצח הוא סכסוך שהחל בין קרוב משפחתו של המנוח לתושב אחר בקריות בשל קשרים רומנטיים שניהל עם צעירה.

המנוח אשר התערב בסכסוך זה, שילם על כך בחייו, כאשר באותו הערב הגיעו על פי החשד אל מסעדת ימית, שני חשודים בני 28, כשהם רכובים על גבי אופנוע, ולאחר שאחד החשודים ירה למוות בבן חיים, נמלטו השניים מהמקום בנסיעה.

השניים נעצרו לאחר שלוש שעות בתוך שדה באזור מיוער בקרית ביאליק, ולטענת המשטרה במקום אותרו האמצעים ששימשו אותם בביצוע הרצח, לרבות האופנוע ופריטי הלבוש, מהם הופקו הממצאים הקושרים אותם לעבירות המיוחסות להם.

ל-mynet קריות נודע, כי המשטרה הצליחה להפיק דנ"א של אחד החשודים מהקסדה של אחד מרוכבי האופנוע שצולם ממצלמות האבטחה בזירת הרצח וככל הנראה גם נמצא אבק שריפה על בגדיו של אחד החשודים.

כמו כן נודע, כי בידי המשטרה צילומים של השניים אשר שהו כמה שעות קודם לכן בבריכת השחייה בקרית ביאליק ועל פי חשד המשטרה, שם תיכננו את ביצוע הרצח.

סנגוריו של אחד החשודים, עו"ד יוני דדון ועו"ד לימור לוי-מלאך-דדון, ציינו כי מרשם מכחיש את המיוחס לו.

סניגורו של החשוד השני, עו"ד תומר נוה, מסר: "טרם קיבלנו את חומר הראיות, ברגע שיגיע נגיב בהתאם". יש לציין כי חשוד זה שמר על זכות השתיקה בחקירותיו.