יאיר אלאלוף מקרית חיים שהציל בחוף הים את שלושת תושבי שפרעם שהותקפו והפך בין יום לגיבור לאומי, סובל בימים האחרונים מהצקות של אנשים, אשר מכנים אותו "שמאלני", "אוהב ערבים", והוא חושש לשלומו.

"אין לי שום דעה פוליטית אני צרפתי. יאיר אלאלוף (מימין) ושניים מהמותקפים

לטענתו, כעד ראייה של מה שקרה שם, הרקע לתקיפה היה בכלל סכסוך על הבחורה ולא לאומני. לתפישתו, התוקפים פשוט התבלבלו בין קבוצת הערבים שהתחילה עם הבחורה שלהם לבין החבר'ה משפרעם.

אלאלוף: "יש כאלה שאומרים כל הכבוד, אבל יש כאלה שאומרים לי אתה שמאלני. זה לא לעניין, סך הכל רציתי לעזור. לא משנה לי ערבים יהודים, אני לא שמאלני, לא ימני, אני לא מבין בכלל בפוליטיקה, בסך הכל רציתי לעזור. אין לי שום דעה פוליטית, אני צרפתי, מסתכל על ערוצים צרפתיים. בכלל לא רואה ערוצים ישראלים. לפני שהתראיינתי מכר שלי הזהיר אותי ואמר לי שיגידו עליי שאני שמאלני".

אלאלוף טוען שהתקיפה לא היתה על רקע לאומני. "ממה שאני הבנתי במקום הרקע לתקיפה היה סכסוך על בחורה. ככל הנראה קבוצה אחרת של בני מיעוטים שהיו בים התחילו עם בחורה או הציקו לה ואז בטעות התוקפים חשבו ששלושת הבחורים משפרעם הם חלק מאותה חבורה והרביצו להם".

שמעת אותם צועקים 'ערבים, תלכו מפה'?

"לא שמעתי כזה דבר, רק ראיתי שמפוצצים אותם במכות בצורה לא אנושית. הם ביקשו עזרה ולא יכולתי להישאר אדיש. אם לא הייתי עוזר להם, הם היו מתים. מזה פחדתי. הם כבר היו מוטלים על הרצפה שותתים דם והתוקפים עוד המשיכו להכות אותם ופיצצו אותם. לדעתי, כל הקטע שזה לאומני זה בולשיט".

מה ראית במו עיניך?

"בחניון חוף הים, כשבאתי להחנות את הרכב ראיתי בחור ערבי רץ לעבר רכב שבו היו שניים או שלושה ערבים, כאשר התוקפים רודפים אחריו עם אלות, הוא הצליח לעלות לרכב והם נמלטו כאשר התוקפים זורקים לעברם את האלות.

"אחרי זה התוקפים חזרו לחוף והמשיכו להכות את שלושת החבר'ה משפרעם שישבו באותה העת על החוף. אני חושב שהם טעו, ראו עוד קבוצה של ערבים וחשבו שהם ביחד ואז תפסו אותם, ואלה שהתחילו עם הבחורה הצליחו להימלט. כשעזרתי להם, שאלתי אותם אם הם מכירים את אלו שנמלטו והם אמרו לי שלא. היתה אי הבנה בין התוקפים למותקפים. הם חטפו את המכות של חבורה אחרת.

"ידעתי שהם ערבים, וזה שעזרתי להם לא אומר שאני אוהב ערבים. אני לא יכול להפקיר ככה אנשים, לא משנה אם נוצרים, יהודים או ערבים, צריך להיות עם לב.

"החברה משפרעם העריכו את עזרתי, כי היו שם מלא ערבים ואף אחד לא עזר להם, כולם ברחו, הם אמרו לי: 'במקום שהם יעזרו לנו כי הם מהעדה שלנו, אז אתה עזרת לנו'".

ביום שני ערכו המתוקפים כנס הזדהות בשפרעם שבו החליטו לחשוף את פניהם לראשונה. לכנס הוזמן אללוף כדי לקבל תעודת הוקרה, אבל הוא לא הגיע לדבריו "מסיבות אישיות" שבחר לא לפרט.