המשטרה עצרה הערב (ב') חשוד שלישי בתקיפת הצעירים משפרעם בסוף השבוע בחוף קרית חיים, שעל פי החשד אירעה על רקע לאומני.

צילום: לירן טטרו

תחילת הפרשה בסוף השבוע האחרון, כאשר שלושה תושבי שפרעם, רופא, אח וחברם, הגיעו לבלות בחוף קרית חיים.

על פי החשד; ניגש אליהם צעיר והחל לדבר איתם וכשהבין שהם ערבים, עזב את המקום ולאחר מספר דקות חזק עם מספר חברים וביחד הם תקפו את השלושה באכזריות, תוך שהם קוראים לעברם: "אתם ערבים כלבים, אל תישארו פה".

השלושה פונו לבית החולים רמב"ם עם חבלות ופציעות קשות. לדבריהם, רק בנס ניצלו חייהם בזכותם של יאיר אלאלוף מקרית חיים וחברו אשר התערבו בנעשה והניסו את התוקפים.

המשטרה פתחה בחקירה, אך חקירה זו תיזכר היטב בתודעת הציבור כמחדל גדול. ביום שבת בצהריים הודיעה המשטרה כי עצרה את החשוד המרכזי במעשה והוא הובא לבית המשפט במוצאי שבת ושוחרר באותו הערב. זאת, לאחר שבית המשפט מתח ביקורת נוקפת על המשטרה, אשר לא עשתה פעולות חקירה מינימלסטיות, כמו מסדר זיהוי ובדיקת אליבי. תהליך דומה עבר גם על החשוד השני שנעצר, תושב נשר, ואף הוא שוחרר.

כעת טוענת המשטרה כי עצרה חשוד נוסף והתקווה היא שבפעם השלישית היא אספה מספיק ראיות ואת זאת נדע רק מחר בדיון המשפטי, כאשר היא תבקש את הארכת מעצרו.

המשטרה מסרה כי היא רואה בחומרה רבה כל גילוי אלימות ומעשה בריונות נגד כל אזרח ותפעל למיצוי הדין עם פורעי החוק.

החשוד, תושב קרית ים בן 20. סניגורו עו"ד אבי אמר מסר: "אביו של מרשי וזוגתו נחקרו, מרשי נעצר מיד לאחר שנחקרו השניים. מרשי סיפר כי היה בזמן ובמקום אך הכחיש כי היה מעורב בתקיפה.

"אני סבור כי בית המשפט יקבל את טיעוני ההגנה ויורה על שחרור".