עובד הציבור הבכיר מקרית מוצקין שנחקר שלשום באזהרה על ידי יאח"ה בפרשת האזנות הסתר לכאורה, הינו מנכ"ל העירייה, יריב גסר. לטענת עו"ד הדין של העירייה, שמואל ברזני  גסר נקרא על מנת להסביר את ההתקשרות של העירייה עם החברה שהחשודים פעלו מטעמה.

אתמול התירה המשטרה לפרסום פרטים אודות מעצרם של שני חשודים בבניין מגוריו של המועמד לראשות העיר, ציקי אבישר. המקרה ארע לפני שלושה שבועות. באחד הערבים שמעה רעייתו של אבישר, איילת רעשים מחוץ לדלת ביתם.

לדבריה, כשיצאה לבדוק ראתה שני גברים בגרם המדרגות. לאחר רבע שעה הבחינה בהם שוב 'כשהם מנסים להסתתר'. היא הזמינה משטרה למקום שעצרה את השניים.

יריב גסר (צילום: נחום סגל)

דיון הארכת מעצרם נערך בדלתיים סגורות וצו איסור הוטל על החקירה, שהותרה כאמור לפרסום אתמול. השניים דוד רום ואשר אטיאס נעצרו בחשד למעורבות לכאורה בביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות, ניסיון להאזנת סתר וקשירת קשר לביצוע פשע.

לפני יומיים חקרה המשטרה את מנכ"ל העירייה, יריב גסר בחשד למעורבות לכאורה באירוע. לטענת עו"ד הדין של העירייה, שמואל ברזני  גסר נקרא על מנת להסביר את ההתקשרות של העירייה עם החברה שרום הוא המנכ"ל שלה והינה בעלת שם עולמי ללוחמת סייבר.

לדברי ברזני העירייה שכרה את שירותיה של החברה על מנת לבדוק מי פרץ למערכות המידע של העירייה והדליף מידע אישי של הציבור. "קראו למנכ"ל מטעם העירייה כדי לספר מה שידוע לו. הוא הגורם המבצע בעירייה.

הוא הציג את כל המסמכים של ההתקשרות עם חברה שהיא אחת הטובות במשק. שאלו אותו אם הוא צריך עורך דין והוא אמר שלא וסיפר להם הכל. המשטרה מבלבלת את המוח. השוטרים היו מאוד נבוכים מאחר שהיו לו תשובות לכל דבר ועניין", אמר ברזני.

"יש מסמכים ואסמכתאות להכל. הכל מגובה והכל בסדר. אם מישהו חרג ממה שהוא היה צריך לעשות כי יש לו מוטיבציית יתר או שהוא לא הבין מה הוא צריך לעשות כדי להביא את הממצאים האלה, זו בעיה שלו. אבל אף אחד לא הזמין את הדבר הזה ולא ציפה שזה מה שהולך לקרות. זה גם לא מה שביקשו".