הותר לפרסום: המשטרה עצרה לפני מספר שבועות שני חשודים בסמוך לביתו של המועמד לראשות העיר, ציקי אבישר. השניים נעצרו בחשד למעורבות לכאורה בביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות, ניסיון להאזנת סתר וקשירת קשר לביצוע פשע. במסגרת החקירה נעצר בימים האחרונים עובד ציבור בכיר, בחשד למעורבות לכאורה בארוע. יאח"ה: "החקירה נמצאת בעיצומה ומתנהלת בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה".

החשודים בזמן המעצר (צילום עצמי)

היום הותרה לפרסום פרשה כשהתרחשה לפני שלושה שבועות. אז דיווחה רעייתו של אבישר, איילת אבישר על שני חשודים הנמצאים בבניין בו הם מתגוררים. שיטור עירוני שהגיע למקום עצר שני חשודים. אשר אטיאס ודוד רום. מסרטון שפרסם רום באינטרנט עולה כי הוא משמש כמנכ"ל חברת 'גד בינה בטחון בע"מ' המונה כ-2400 לקוחות בארץ ובעולם, סגן אלוף במילואים בכיר ביחידה ללוחמה אלקטרונית. עוד מצויין שהוא מומחה ללוחמת סייבר איתור והגנה מהאזנות סתר, האזנות לטלפונים סלולאריים, ותוכנות זדוניות.

השניים שנעצרו בבית מגוריו של אבישר, מגדל קומות בקרית מוצקין, ועל פי טענתו של אבישר נשאו איתם תיק שבתוכו ככל הנראה נמצא ציוד הקושר אותם לעבירות של האזנות סתר.

השניים עוכבו לחקירה לאחריה הובאו לדיון בהארכת מעצרם למחרת. אז הטיל בית המשפט צו איסור פרסום גורף על הפרשה כולה. צו איסור הפרסום הוארך פעם נוספת לפני כשבוע ל-20 יום. אולם היום, עוד בטרם הסתיים, הודיע המשטרה כי הפרשה הותרה לפרסום. זאת לאחר שכאמור, נעצר בימים האחרונים עובד ציבור בכיר, דמות מוכרת בקריות החשוד לכאורה במעורבות בפרשה.

מיאח"ה נמסר הערב: "במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה במהלך החודש האחרון חקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433. במהלך החודש נעצרו ושוחררו על ידי מחוז חוף שני חשודים בחשד למעורבות לכאורה בביצוע עבירות של פגיעה בפרטיות, ניסיון להאזנת סתר וקשירת קשר לביצוע פשע.

במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות כאמור, אשר התבצעו לכאורה במועד הסמוך למעצרם של שני החשודים, ואתמול, עם התקדמות החקירה נחקר באזהרה חשוד נוסף עובד ציבור בכיר בחשד למעורבות לכאורה באירוע. החקירה נמצאת בעיצומה ומתנהלת בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה. משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף עבירות פליליות ולחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לפעילות פלילית הפוגעת באזרחים הנורמטיביים".

הפרשה שהגיע לצמרת העירייה כבר מטלטלת את המערכת הפוליטית בקריות. ציקי אבישר שהיה בעבר דובר העירייה, מתמודד נגד ראש העיר הוותיק חיים צורי והקרב ביניהם רווי בלכלוכים, הכפשות ועתירות הדדיות לבתי משפט.

עו"ד שאדי סרוג'י ממשרדה של עו"ד תמי אולמן המייצגים את אשר אטיאס: "מרשנו מכחיש כל קשר לעבירות המיוחסות לו. מדובר באיש מחשבים בעל מומחיות גבוהה במערכת המחשוב. הוא הגיע עם מעסיקו לתיקון תקלה לפי כתובת שקיבלו. מרשנו דוחה את כל הטענות שנטענו בפניו במשטרה ועובדה כי בית המשפט השלום ולאחר מכן המחוזי הורה על שיחרורו בתנאים מגבילים".

הבניין שבו גר ציקי (צילום נחום סגל)

עו"ד גל שר טוב, סנגורו של רום: "מרשי מכחיש מכל וכל את החשדות הבלתי מבוססים שהועלו כנגדו ע"י גורמים פוליטיים בניסיון למנף את עצמם על גבו, תוך הכפשתו וגרימת נזק לשמו הטוב. בית המשפט העביר ביקורת נוקבת על המשטרה וקבע כי לא היתה כלל עילה למעצרו. לא בכדי שוחרר מרשי לאחר מספר שעות אפילו ללא הפקדה כספית וללא ערבים וכמעט ללא תנאים מגבילים בערבות עצמית בלבד.. מרשי מסר גרסה מפורטת וסיפק הסברים לגיטימיים למעשיו אשר אף היו מגובים במסמכים וראיות אובייקטיביות. מרשי אדם מכובד נורמטיבי וישר שתרם וימשיך לתרום רבות למדינה, שנגרר למאבק לא לו משיקולים זרים ומניפולטיביים".

עו"ד שמואל ברזני המלווה את העירייה בפרויקטים של אבטחת מידע, מאגרי המידע והגנת הפרטיות מדובר בחברה מכובדת ששירותיה נשכרו על מנת לאתר פריצה למאגרי מידע של העירייה. "היו כל מיני פריצות לכל מיני מערכות מחשב בעירייה. העירייה עשתה עבודה יסודית עם אנשי מקצוע שבדקו את הדבר הזה, מאחר ואזרחים מתלוננים שהפרטים האישים שלהם דלפו החוצה. העירייה שכרה את שירותיה של החברה על מנת לגלות כיצד דלף המידע. הוגשו מספר תלונות במשטרה בעניין. מי שפעל ועשה דברים שאסור לעשות, שייענש. אנחנו לא יודעים אם נעשה בכלל כזה דבר. המשטרה מבלבלת את המוח. אף אחד לא הזמין את הדבר הזה ולא ציפה שזה מה שהולך לקרות".

דובר יאח"ה במטה הארצי מסר כי המשטרה  לא מוסרת מידע על חקירות שמתנהלות.