ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור, שלח מכתב התראה לפני הגשת תביעת דיבה נגד בני זוג תושבי העיר, לאחר שאלו כינו אותו בפוסט בפייסבוק "נוכל", טענו שהוא אחראי להעלאת הארנונה בעיר וגרם לבריחת תושבים. השניים נדרשים להתנצל, וכן לפצות את אבן צור בסכום של 25 אלף שקל, אחרת תוגש תביעה לבית משפט.

דוד אבן צור (צילום: נחום סגל)

בני הזוג הגיבו על פוסט בדף הפייסבוק של שלומי טל המתמודד לראשות העיר. בעקבות פוסט חיובי על תפקוד ראש העיר כתבו השניים: "העיקר הארנונה עולה ועולה והאדון טס כל חודש לחו"ל על חשבון התושבים אז תמשיכי להלל את הנוכל שנהיה ראש עיר בקומבינה כי לצעריינו ככה נראית קרית ים, עיר הקומבינה. לא סתם ברחו תושבים מהעיר רק השנה והיד עוד נטויה לנטישה עיר רפאים שאין בה חיים אפילו פאב אחד אין. מקומות עבודה אין פה כלום ומה עושה ראש העיר הכל כך מושלם שלך חוץ למבזבז כיף שבמילא אין, הכניס את העיר לגירעון ולעצמו הכניס מיליון!". בהמשך מביעים בני הזוג תמיכה בשלומי טל והמועמד מודה להם על תמיכתם.

במכתב ההתראה כותבים עורכי דינו של ראש העיר: "מרשנו אינו אחראי על שיעורי הארנונה בעיר, הנקבעים כידוע, על פי חוק... מרשנו אינו טס לחו"ל 'כל חודש'. למען האמת, הוא לא טס על חשבון הציבור גם לא בשנה האחרונה ולא בזו שקדמה לה... מרשנו אינו 'נוכל' ולא נהיה ראש עיר ב'קומבינה'".

אבן צור: "אני מקבל ביקורת המושמעת נגדי השכם וערב. אינני חולק על זכות תושבי העיר לבקר את מעשיי, אך לא אסכים לכך שאנשים יפרשו שקרים ברשתות החברתיות, שלא היו ולא נברא".

כותב הפוסט טען בשיחה לידיעות המפרץ כי לא ידוע לו דבר על האיום בתביעה שנשלח אליו, ולגבי הפוסט שהופיע בשמו ובשם אשתו, הוא ביקש להתייעץ איתה כדי לגבש תגובה, אולם עד סגירת הגיליון לא נמסרה תגובתם.