צעיר מקרית אתא, שהורשע לאחר שתקף את חברתו, איים עליה והכה אותה נמרצות, תוך גרימת נזקים גופנים קשים, כולל שבירת האף שלה, יצא בעונש קל בלבד, של עבודות שירות, מאסר על תנאי ותשלום פיצוי למתלוננת.

צילום: shutterstock

זאת, בין השאר, לאחר שהצעירה, שתחילה ביקשה להחמיר בעונשו, סלחה לו במהלך עדות בבית המשפט וציינה שלדעתה אין לשלוח אותו לכלא. הנאשם הוצג בתיק על ידי עורכי הדין משה גלעד וולנטין זברוב ממשרדו של עו"ד משה גלעד.

המקרה הקשה אירע בחודש פברואר 2017 כאשר הצעירה ביקשה להיפרד מהחבר שלה. הוא הגיע לביתה, תקף אותה, חנק אותה, איים עליה והכה אותה עם אגרופיו בפניה וביתר חלקי הגוף. הוא גרם לה שברים באף ולנזקים פיזיים נוספים ונזקקה לטיפול רפואי.

הצעיר שהה חודש במעצר מלא ולאחר מכן שוחרר למעצר בית מלא ובהמשך מעצר בית חלקי, בין השאר בבית של קרובי משפחתו. במהלך המשפט עבר הליך של מבחן וטיפול, הודה במעשיו והביע התנצלות.

בבית המשפט הופיעו אביו, אמו וקרובי משפחתו שסיפרו את הליך השיקום שעבר וכן את החרטה האמיתית בגין מעשיו. הוא גם הפקיד בקופת בית המשפט סכום של 10,000 שקל על חשבון הפיצויים שישלם לצעירה.

הצעירה העידה פעמיים: בפעם הראשונה ביקשה להחמיר עימו וציינה כי מאז המקרה חייה נעצרו, היא חוששת לצאת מהבית, לא נהנית מהחיים ותמיד היא מלווה בידי אדם אחר. בעדות הראשונה ביקשה לגזור על הנאשם את העונש החמור ביותר שניתן לגזור עליו.

בפעם השנייה שהעידה, בחודש יוני השנה, ציינה הצעירה כי היא קיבלה את התנצלותו, והיא במקום אחר והמשיכה בחייה וציינה כי לדעתה הנאשם לא צריך ללכת לכלא. הנאשם עצמו אמר כי הוא מודע שעשה מעשה חמור מאוד ולכך שפגע קשה בצעירה. הוא הביע צער על מעשהו ואף התנצל בפניה.

התביעה ביקשה להחמיר את עונשו של הנאשם, לאור חומרת מעשיו בעוד שסניגוריו ביקשו לא לשלוח אותו למאסר לאור השינוי שעבר מאז המקרה.

השופט אבי לוי ציין בגזר הדין, כי מדובר בתקיפה חמורה שמצדיקה עונש חמור. עם זאת ציין השופט כי מדובר באדם צעיר, בן 19 בלבד כאשר עבר את העבירה, ללא עבר פלילי שעבר הליך שיקומי, הביע חרטה והתנצל.

לאור זאת החליט השופט לגזור על הנאשם שישה חודשי מאסר בעבודות שירות, אותם ירצה בבית החולים רמב"ם, 12 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי כספי בסך 80 אלף שקלים לצעירה. כן קבע כי במשך שנתיים הצעיר יהיה תחת פיקוח של קצין מבחן.

עו"ד גלעד: "החלטת בית המשפט לגבי הנאשם היא החלטה אמיצה וחריגה בנוף. הנאשם עשה כברת דרך ארוכה והשתתף בהליכים שיקומיים רבים, במהלך משפט שהתארך למעלה משנה, ושינה את דרכיו מן היסוד. אנו מברכים על החלטת בית המשפט לא לשלוח את הנאשם, בחור צעיר כבן כ-21, שכל עתידו עוד לפניו, למאסר מאחורי סורג ובריח".