תושבת הקריות (50) תובעת, באמצעות עו"ד סמי אבו ורדה, פיצוי כספי מהמטרונית ומחברת הביטוח שלה בגין נזקים שנגרמו לה. בשלב זה לא מפורט בתביעה הסכום הנתבע שייקבע, בסופו של דבר, על ידי בית המשפט לאחר שיוכח הנזק שנגרם לאשה.

נזקקת לעזרה בביצוע פעולות פשוטות. מטרונית. צילום: נחום סגל

הפרשה החלה כאשר תושבת הקריות, בשנות ה-50 לחייה, המתינה ברציף בתחנת האוטובוסים לב המפרץ, כשלפתע חלפה מטרונית לידה והמראה של הרכב פגעה בראשה ובצווארה והיא נפצעה.

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות תאונות דרכים ונזקי גוף, הגישה האשה תביעה לבית משפט השלום בחיפה נגד חברת "דן צפון" המפעילה את המטרונית וחברת הביטוח המבטחת אותה.

בתביעה נטען כי מדובר ב"תאונת דרכים" על פי החוק. האשה סבלה מכאבים טופלה בקופת חולים מכבי, שם נבדקה, ושוחררה עם המלצות למנוחה. לאחר שהכאבים לא פסקו היא פנתה לבית החולים רמב"ם, נבדקה ועברה צילומי סי.טי אשר הדגימו בקע דיסק אחורי.

היא עברה סדרה ארוכה של טיפולי פיזיותרפיה אבל עד היום, למרות שחלפה כשנה מאז המקרה היא סובלת מהגבלה בתנועות הצוואר עם הקרנה לידיים וכאבי ראש.

בתביעה נטען כי מדובר באשה בריאה שניהלה אורח חייה בעצמה, "אולם בעקבות מצבה הרפואי תוצאת התאונה, היא נזקקה לעזרת צד ג' ובני משפחתה באופן מלא, לצורך ביצוע פעולות היומיום".

כמו כן נטען: "בעקבות התאונה וכתוצאה ממנה סבלה התובעת, עודנה סובלת כמו שתסבול גם בעתיד, מכאבים והגבלה בכל חלקי גופה ובעיקר בצוואר עם הקרנה לידיים וכאבי ראש".

דן בצפון וחברת הביטוח עדיין לא הגישו כתב הגנה.