"תסגרי עם אמא שלך באיזה בית עלמין את רוצה שיקברו אותך", כתב תושב קרית אתא לאשתו במסרון מאיים. בית המשפט החליט היום שלא להרשיעו למרות שהודה, על מנת לא לפגוע בעתידו.

הנאשם סיפר שהוא בטיפול. צילום אילוסטרציה: ShutterStock

מכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריות, נטען כי עוד באותו יום בו שלח את המסרון, שוחח הנאשם עם אשתו והמשיך לאיים עליה במלים: "את תשלמי מחיר כבד, אני אחסל אותך, שמעת אותי".

הנאשם (33) כאמור הודה, אך ביקש שלא להרשיעו. סניגורו ציין כי מרשו הוא סטודנט בשנה השלישית ללימודיו בבית הספר להנדסאים בטכניון, ולצורך רישום במרשם ההנדסאים והטכנאים המוסמכים של מדינת ישראל, הוא יידרש להציג מסמכים המעידים על עברו הפלילי הנקי, ומכאן שלהרשעה משמעות רבה והיא עלולה לפגוע בו פגיעה ממשית. הנאשם ביקש את רחמי בית המשפט וסיפר כי הוא בטיפול העוזר לו להתמודד עם כעסים ותורם לו רבות.

התביעה ביקשה להרשיע את הנאשם ולגזור עליו עונש, וציינה כי מעשיו חמורים ואין להקל ראש באיומיו.

שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, קיבל את בקשת הנאשם. בגזר דינו ציין השופט: "נסיבות ביצוע העבירה אינן בעלות חומרה יתרה.

כתב האישום מייחס לנאשם מעידה נקודתית. מאז ביצוע העבירה חלפו כשנתיים וחצי, ולא נרשמו אירועים נוספים. מדובר בנאשם צעיר יחסית, המצוי בתחילת דרכו התעסוקתית. הוא נמצא בהליך טיפולי מוצלח אשר מפחית את הסיכון להישנות עבירות. דעתי היא כי ראוי לעודד את הנאשם".

השופט קבע כי הנאשם יהיה בפיקוח שירות המבחן למשך שנה, ויתרום מזמנו 140 שעות לטובת הציבור.