צעיר מקרית ביאליק נעצר בחשד שמכר סמים לקטינים באמצעות אפליקציית הטלגראס. במהלך מעצרו נדרס הצעיר על ידי השוטרים שדלקו אחריו. גם סבא שלו נעצר.

טלגראס | אילוסטרציה: ShutterStock

החשוד, תושב קרית ביאליק (21), נעצר אתמול (ד') על ידי מפלג פשיעה אלימה בימ"ר (יחידה מרכזית של מחוז) חוף והובא לבית המשפט. נציג המשטרה, רס"ל צחי מויאל, ביקש להאריך את מעצרו בעשרה ימים, ובדיון המשפטי ציין: "בתקופה האחרונה החשוד סחר בסמים מסוכנים, לכל דורש, לרבות קטינים, כמו כן החזיק מקום להסלקת הסמים וחלוקתם למנות לפי דרישה. מדובר בפרשיית סחר בסמים בהיקף גדול מאוד".

יצוין כי רק לפני שבוע נשפט הצעיר על עבירות דומות ובית המשפט נתן לו צ'אנס כאשר גזר עליו עבודות שירות בלבד, צו מבחן ומאסר על תנאי.

עו"ד תומר נווה. צילום: פרטי

סניגורו של החשוד, עו"ד תומר נווה, ציין בדיון כי השוטרים דרסו את מרשו בזמן מעצרו, ונציג המשטרה ציין כי החשוד ניסה להימלט, והרכב המשטרתי עלה על אחד מגלגלי האופניים שלו כדי לבצע חסימה, ומיד ירד מהאופניים. לטענת רס"ל מויאל, לצעיר היו שריטות קלות בלבד, והוא לא ביקש טיפול רפואי ולמרות זאת נלקח לבית החולים.

עוד ביקש עו"ד נווה לדעת האם למשטרה יש תיעוד ויזואלי לעיסקאות, אך נציג המשטרה סירב לענות על כך. בסוף דבריו ביקש עו"ד נווה לצמצם את ימי המעצר נגד מרשו, ואילו רס"ל מויאל ציין: "מדובר בפרשיה מסועפת, מרובת מעורבים".

השופטת מריה פיקוס בוגדנוב האריכה את מעצרו של הצעיר בשישה ימים. בהחלטה ציינה: "הצעיר נעצר בחשד לביצוע עבירות של שידול קטין לסם, סחר, אספקה והחזקת סמים מסוכנים. לאחר שעיינתי בתיק החקירה, שוכנעתי כי קיים חשד סביר בעוצמה גבוהה נגד החשוד.

עילת המעצר מתעצמת נוכח העובדה שרק לפני שבוע ניתן גזר דין בעניינו בעבירות דומות, וחלק מהעבירות בתיק זה ביצע החשוד לכאורה כאשר מעצר על תנאי בר הפעלה תלוי ועומד נגדו".

כמו כן הורתה השופטת, בגין דריסתו, למשטרת ישראל להעביר את תלונתו של החשוד לבדיקה במח"ש (היחידה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים).