חשד לאלימות במשפחה נחשף כאשר תינוק בן חצי שנה, שסבל מקשיי נשימה, נכנס אתמול (שני) לצילום רנטגן במרפאת זבולון בקרית ביאליק. טכנאית הרנטגן במרפאה הבחינה בשברים מורכבים, וערנותה הביאה בסופו של דבר לאישפוזו של התינוק ולמעצרו של אביו.

צילום: shutterstock

טכנאית רנטגן במכון הדימות בזבולון נדהמה כאשר ראתה את הצילום שביצעה לתינוק, שהופנה לצילום על ידי רופא הילדים המטפל שלו בשל קשיי נשימה. בצילום נראו בצלעותיו הזעירות לא פחות משמונה שברים. הטכנאית הפנתה את תשומת לבה של הרדיולוגית במכון בזבולון, שמיהרה לבצע פיענוח מלא, וראתה שמדובר בתינוק עם חבלה חמורה, על אף שלא הופנה בשל חשד כזה.

בכללית מספרים כי הרופאה, הטכנאית ומזכירת מכון הרנטגן ניסו ליצור קשר עם הרופא המטפל ביישוב שבו מתגורר התינוק, וכשזה לא היה זמין, יצרו מיד קשר עם המרכז לבריאות הילד והנוער של כללית במגדל השני של זבולון. הן העבירו אליו את הפענוח ועותק של הצילום, כאשר לאורך כל הזמן הזה דאגו שהורים יישארו עם התינוק במכון, מבלי לעורר את חשדם.

התינוק הופנה עם הוריו מיד לטיפולו של ד"ר אליעז ברומר, שרק לאחרונה הצטרף לצוות המרכז. הוא בדק את התינוק והיה ברור שהוא נפגע מחבלה קשה, שברים מרובים בצלעות וחשד לדימום ריאתי.

ד"ר ברומר מיהר לתקשר עם הצוות במיון ילדים בבית החולים רמב"ם, ועידכן את הצוות על כך שהילד מופנה לטיפולם. ד"ר ברומר ביקש לציין כי ללא ערנותה ותגובתה המהירה של הטכנאית והפעולות שננקטו מיד על ידי צוות המכון, איבחון התינוק היה עלול להתעכב באופן הרסני עד כדי נזק בלתי הפיך וסכנת חיים.

מדוברות מחוז צפון נמסר: "תינוק בן חצי שנה הגיע לבית החולים רמב"ם בעקבות שברים שמהם הוא סובל בכל גופו. מיד עם קבלת התלונה מבית החולים, לפיה עולה חשד להתעללות בתינוק, חוקרי משטרת ישראל פתחו בחקירה, במסגרתה עוכב האב, בן 33, תושב טמרה.

בהמשך, לאור התפתחות החקירה, האב נעצר והובא לבית משפט השלום בעכו לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו. בית המשפט האריך את מעצרו עד ליום חמישי.