רופאת משפחה, דמות מוכרת בקריות, שנדרסה בתחילת השבוע כאשר עמדה על מדרכה והוציאה כסף מכספומט, מאושפזת בטיפול נמרץ ברמב"ם לאחר שרגלה נכרתה.

טיפול ראשוני במקום. זירת התאונה. צילום: איחוד הצלה

התקרית אירעה ביום ראשון בשעה שבע בערב, במרכז ניצן, ברחוב נמיר בקרית ים. הרופאה, בת 55, ניגשה להוציא כסף בכספומט של בנק לאומי הנמצא במקום. בעודה עומדת עם הפנים לכספומט והגב לכביש, הגיחה מכונית שנסעה במהירות, עלתה על המדרכה ופגעה ברופאה. היא פונתה על ידי פראמדיקים וחובשים של מד"א ואיחוד הצלה, אשר טיפלו בה במקום והעבירו אותה במצב קשה לבית החולים רמב"ם.

מאיר דנק, חובש באיחוד הצלה, סיפר: "הענקנו טיפול רפואי ראשוני להולכת רגל שנפצעה קשה. הפצועה, שסובלת מחבלות קשות בגפיים התחתונות, פונתה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי מבית החולים רמב"ם. נהגת הרכב פונתה אף היא לבית החולים במצב קל, כשהיא סובלת מחרדה".

"אחד האנשים ביקש חגורה ובגדים לעצור לה את הדם. צילום: איחוד הצלה כרמל

הרופאה הובהלה לחדר ניתוח ברמב"ם, ושם נכרתה רגלה בעקבות הפציעה הקשה. מרמב"ם נמסר כי היא מאושפזת בטיפול נמרץ לאחר ניתוח שעברה. גם הנהגת הפוגעת אושפזה בשל המצב הנפשי בו לקתה.

אולגה, עובדת בחנות הבגדים גלובוס הצמודה לכספומט, סיפרה: "לפתע שמענו בום, הסתכלנו וראינו מחזה קשה מאוד. הרכב, שככל הנראה נסע רוורס, פגע ברופאה ופצע אותה קשה.

"אנשים הגיעו למקום, ובחור אחד שכנראה היה בצבא חובש או משהו, התחיל לצעוק לנו מה להביא לו. הוא ביקש חגורה ובגדים לעצור לה את הדם, ואנחנו הבאנו כל מה שהוא ביקש. זה היה מחזה קשה מאוד. הרופאה היתה בהכרה, ואנחנו מכירות אותה. העובדת שאיתי ישר זיהתה אותה, כי זאת רופאת המשפחה שלה. אחרי זה הגיעו כוחות משטרה וכוחות הצלה ופינו אותה. אנחנו מקוות מאוד שהיא תרגיש טוב ותבריא מהפציעה.

"גם הנהגת שפגעה בה מסכנה. היא היתה בהלם. לא הבינה מה קורה איתה. אי אפשר לדעת מה החיים מזמנים לך. אתה מתנהל רגיל ביום הכי רגיל שיש, ופתאום כזה אסון. גם לנהגת, שמוכרת לי כלקוחה בחנות, צפוי עתיד לא קל. להתמודד ולקבל את זה שפגעת ככה במישהו אחר, זה לא קל. ממה שקרה, נראה לי שהנהגת ביקשה לחנות ברוורס, ואיכשהו התבלבלה ולחצה על הגז".

לאחר האירוע, חלון החנות היה עדיין שבור מהתאונה, והעובדות בחנות עדיין בהלם ממה שאירע. בעת השיחה עם אולגה, המוכרת השנייה יצאה מהחנות כשדמעות בעיניה, והתנצלה שהיא לא יכולה לקחת חלק בשיחה, כי הנושא כואב לה מאוד, משום שמדובר ברופאת המשפחה שלה.