שוטרי התנועה מנעו אתמול באזור הקריות "פיגוע תעבורתי" כאשר הצליחו להוריד מהכביש נהג משאית "פול טריילר" מסוכן, שמעולם לא הוציא רשיון נהיגה למשאית (אלא רק לטרקטור ורכב פרטי). בנוסף, נמצא בשלילה בת 4 שנים, בגין עבירות תנועה קודמות.

פצצה מתקתקת. המשאית. צילום: דוברות המשטרה

בפעילות יזומה שערכו שוטרי התנועה אתמול אחה"צ סמוך למחלף קרית ביאליק, עצרו השוטרים כלי רכב לבדיקת רישיונות וכשירות נהגים, כאשר אל המחסום הגיע תושב ג'דידה מכר בן 66 בעת שנהג כאמור על משאית פול טריילר (במשקל 32 טון) ובבדיקת מסמכי הנהג והרכב, עלה כי הנו בפסילה לתקופה בת 4 שנים וכן מעולם לא הוציא רשיון נהיגה המכשיר אותו לנהוג במשאית.

בתום חקירת הנהג, נשלח למעצר בית של חמישה ימים ובכוונת המשטרה להגיש נגדו בהליך מהיר כתב אישום חמור בגין העבירות הנ"ל, לצד החרמת המשאית בהליך מנהלתי, בכפוף לשימוע.

מהמשטרה נמסר, כי כל נהיגה על כלי רכב אשר אינו מותאם לרשיונו של הנהג עלולה לסכן את חיי הנהג ואת חיי שאר משתמשי הדרך, הדברים חמורים במיוחד כאשר מדובר במשאיות אשר מעורבותם בתאונות הדרכים הקטלניות הינה 20 אחוז, בשעה שהם מהווים 3.5 אחוז מצי הרכב בארץ, שכן חומרת הפגיעה בזמן תאונה במעורבות משאית עלולה להיות קשה ואף קטלנית.