כתב אישום הוגש נגד שודד הקשישים, תושב הקריות, שנכנס לבתים של קשישים ברחבי הקריות כשהוא מתחזה לעובד דואר והצליח לגנוב מהם את ארנקיהם.

צילום: shutterstock

כתב האישום מכיל שישה מקרים בתוך שמונה ימים. המקרה הראשון אירע ב-22.5.18. על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריות צלצל הנאשם בפעמון דירה ברחוב ציזלינג.

בעלת הבית פתחה את הדלת והנאשם טען בפניה כי יש לו דבר דואר למסירה עבור השכן, ביקש את עזרתה בעניין וכן ביקש לשתות מים. בעלת הדירה הזמינה את הנאשם אשר ניכנס לדירה ולאחר שהיא סגרה את הדלת הבחינה שהוא שוטף את הכוס בה שתה והוא יצא מהדירה.

מסתבר כי בשניות אלו הצליח הנאשם לגנוב את ארנקה של האישה אשר היה בתוך תיקה האישי שהיה מונח על כיסא במטבח ועם יציאתו מהבית ניגש לכספומט ברחוב גושן בקרית מוצקין ומשך באמצעות כרטיס אשראי שהיה בארנק 5,500 שקל מחשבונה של בעל הדירה.

יומיים לאחר מכן הקיש הנאשם על דלתו של קשיש בן 87 ברחוב ההגנה בקרית מוצקין והציג עצמו כעובד דואר, הקשיש אשר אחז בארנק שלו, חשד בנאשם וסרב לחתום על טפסים שביקש ממנו, בנסיבות אלו, חטף הנאשם את הארנק מידו של הקשיש ונמלט. בארנק היו כרטיסים, תעודות ו-500 שקל.

עוד באותו היום, כחצי שעה לאחר שנמלט מדירתו של הקשיש, הקיש הנאשם על דלת דירה ברחוב בנימין בקרית ביאליק, שגם שם התגורר קשיש. המטפלת של הקשיש פתחה את הדלת והנאשם שהציג עצמו כעובד דואר טען בפניה כי הנאשם לא אוסף דברי דואר שמגיעים אליו וביקש להיכנס לבית לשוחח עם הקשיש.

המטפלת הסבירה שלו שהוא חירש, והנאשם ביקש ממנה להביא לו את תעודת הזהות שלו. חשדה של המטפלת התעורר והיא התקשרה לבתו של הקשיש על מנת לשאול לעצתה, אך הנאשם ניתק לה את השיחה, טען שהוא ממהר ויצא מהדירה.

הנאשם לא אמר נואש ופנה לדירה אחרת באותו בניין ברחוב בנימין. גם בדירה זאת התגוררה קשישה והמטפל שלה פתח את הדלת, אך לא היה ערני כמו המטפלת בדירה הקודמת.

הנאשם ביקש ממנו לשוחח עם הקשישה והמטפל השאיר את הדלת פתוחה והלך לקרוא לקשישה שהיתה באותה העת במרפסת, הוא הציג עצמו בפניהם כעובד דואר, הסביר להם על שירותי דיוור ובשעת כושר הצליח לגנוב את ארנקיהם של המטפל והקשישה.

שבוע לאחר מכן ניכנס הנאשם לדירת קשישה 74, ברחוב שבטי ישראל, גם הפעם הציג עצמו כעובד דואר, הוא החזיק צרור מכתבים ביד וביקש ממנה את חתימתה ותעודה מזהה. היא ניגשה להביא את תיקה ואז הסיח הנאשם את דעתה וביקש כוס מים. הקשישה ניגשה למזוג לו כוס מים והוא גנב את הארנק מתיקה ולאחר מכן משך מחשבונה 10,000 שקל.

עוד עולה מכתב האישום כי יומיים לאחר מכן תקף הנאשם קשישה בת 77 ברחוב בנרקיסים בקרית ביאליק, חטף את ארנקה וגנב ממנה 5,500 אלף שקל.

הנאשם מואשם במספר עבירות של התפרצות, גניבה והונאה בכרטיס אשראי וכן בעבירה של תקיפה כדי לגנוב.

הוא עדיין לא ענה על כתב האישום. משפטו יחיל בקרוב.