הורים מקרית אתא החליטו להקים קבוצת מחאה שתוביל שינוי במערכת החינוך הפרטית והציבורית. המטרה: הגברת הביטחון של הילדים בגני הילדים ובבתי הספר. המפגש הראשון יתקיים ביום שישי הקרוב. הורים מכל הקריות מוזמנים להצטרף.  

צילום: shutterstock

בעקבות מותה של התינוקת יסמין וינטה שנחנקה למוות על ידי סייעת בפעוטון בפתח תקווה, פרץ גל מחאות ברחבי הארץ. לאחרונה נחשפו גם מספר מקרי התעללות שאירעו במוסדות חינוך בקריות, וההורים החליטו להקים קול מחאה.

הפגנת הורים בצומת צבר לפני שבועיים. צילום נחום סגל

אחת המחאות שהחלה בפייסבוק בימים האחרונים, קיבלה תאוצה ואף מתחילה להתקיים גם מחוץ לרשת. קבוצה של הורים מקרית אתא וקריות נוספות החליטו להקים יחדיו קבוצה מגובשת שתנסה להתחיל את השינוי כאן בקריות. שינוי שיתבטא לטענתם, בהגברת הביטחון של הילדים במוסדות החינוך.

לטענת יוזמת הקבוצה, חלי אלון מקרית אתא, ריבוי המקרים הוא זה שהביא אותם לשלב כוחות. "הקבוצה הזאת קמה לאחר כל המקרים שאנחנו שומעים ביום יום בגנים וגם בבתי ספר, מקרים של אלימות, חרמות, שיימינג וכדומה וגם בגלל יסמין שמתה בגלל התנהגות מזעזעת של סייעת", אמרה. "האמת היא שבהרבה גנים זו התנהגות נורמטיבית, ואנחנו פוחדים מההתנהגות הנורמטיבית הזאת, פחות מהקיצוניים".

ביום שישי הקרוב יתקיים המפגש הראשון של חברי הקבוצה בשעה 10:00 בקפה נאמן בקניון שער הצפון. "אני מקווה שיגיעו אנשים מקריות נוספת. אם לא נתחיל מקרית אתא ואחרים יצטרפו בהמשך", אמרה אלון. "קודם כל מטרת המפגש להכיר את חברי הקבוצה הגרעינית, לגבש מטרות ולהחליט איזה סוג שינוי אנחנו רוצים ליצור בקריות".

המטרה לדבריה הינה הגברת הביטחון של הילדים. "הרעיון הוא לא ללכת נגד, אלא בעד. לדוגמה הגדלת אנשי צוות, מצלמות, הכשרה לסייעות, ביקורות, פיקוח, קריטריונים לפתיחת גן וכדומה. אנחנו רוצים לגרום לתהליך של שינוי לעומק של כל התפישה. לדאוג לביטחון של הילדים בגן. לאחר מכן נתחיל לפעול, שינוי חוקים, יציאה להפגנות ועוד", אמרה.