מותה המזעזע של הפעוטה יסמין וינטה ז"ל ממשיך להסעיר הורים רבים ברחבי הארץ. היום (שלישי) יתקיימו הפגנות בעשרות ערים ויישובים, בדרישה להגביר את הפיקוח על המסגרות לגיל הרך. גם כאן בקריות בקריות התארגנו הורים והם יפגינו בצומת צבר (קרית ביאליק) בשעה 17:00. 

צילום: באדיבות המשפחה

המקרה של יסמין וינטה ילידת שנת 2017 אירע לפני כשבועיים במעון "מאשה והדוב" ברמת ורבר בפתח תקווה. לפי כתב האישום שהוגש על יד הפרקליטות. בתאריך 16 במאי אחזה הנאשמת, סייעת בגן, בזרועה של יסמין, הניפה אותה באוויר בחוזקה תוך שהיא הולכת ומטלטלת אותה והטיחה את גופה על מזרון לצד תינוק נוסף.

אז נשכבה לצד התינוקות, כיסתה את ראשם וגופם בשמיכה עבה, הידקה את השמיכה סביבם ונשענה עליהם עם פלג גופה העליון תוך שהיא עסוקה עם במכשיר הטלפון שלה. הנאשמת הידקה את אחיזתה בהם ומנעה בכוח כל ניסיון להשתחרר מאחיזתה.

לאחר כעשר דקות בהן שכבה הנאשמת על התינוקות הכלואים בשמיכה היא התרוממה מעליהם והתירה את השמיכה שהייתה כרוכה סביב ראשה וצווארה של יסמין. גם כשהבחינה הנאשמת כי התינוקת אינה מגיבה כיסתה שוב את ראשה בשמיכה ושבה לעסוק בטלפון הנייד. התינוקת נשארה מכוסה בשמיכה על גופה וראשה במשך כשעה וחמים דקות עד שנמצאה ללא רוח חיים על ידי סייעת אחרת.