עיריית קרית ים קפצה 14 מקומות קדימה במדד דירוג יציבות הרשויות שערכה קבוצת דן אנד ברדסטריט, והיא עומדת כיום במקום ה-23 ברשימה, לעומת מקום 37 בשנה שעברה. עיריית קרית ביאליק היא הראשונה מבין הקריות, והיא מוצבת במקום ה-8 מבין הרשויות המקומיות הבינוניות, עד 50 אלף תושבים.

"ניהול אחראי, זהיר ויעיל". עיריית קרית ביאליק. צילום: נחום סגל

הדירוג של Dun's 100 מבוסס על חמישה פרמטרים המעידים על חוסנה הפיננסי והעסקי של הרשות המקומית: שיעור העודף או הגרעון בתקציב הרגיל, שיעור גביית ארנונה, דירוג סוציו-אקונומי, יחס תושבים לעסקים ויחס מענקים לסך תקציב רגיל.

קרית ביאליק היתה לפני שנה במקום התשיעי, ועלתה שלב בדירוג. תקציבה עומד על 290 מיליון שקל, יש לה עודף תקציבי בסך 0.5 אחוז ויש לה 92 אחוז גביית ארנונה. היא באשכול סוציו-אקונומי 7, ושיעור המענקים בתקציב עומד על 4.3 אחוז.

קרית מוצקין נמצאת במקום ה-12 ברשימה, לאחר שבשנה שעברה היתה במקום השביעי, ירידה של 5 שלבים. תקציבה עומד על 242 מיליון שקל, יש לה עודף תקציבי בסך 1.3 אחוז, יש לה 93 אחוז אחוזי גביית מסים. גם היא באשכול סוציו-אקונומי 7, ושיעור המענקים מהתקציב הוא 14.4 אחוז.

קרית ים התקדמה כאמור 14 מקומות. תקציבה 232 מיליון שקל, היא מאוזנת מבחינת תקציבית. שיעור גביית המסים 95 אחוז, והיא באשכול סוציו-אקונומי 5. שיעור המענקים מתקציבה עומד על 16.8 אחוז.

קרית אתא מדורגת ברשימת הערים הבינוניות גדולות, שבהן 50 אלף עד 200 אלף תושבים, בה היא תופסת את המקום ה-14, לאחר שבשנה שעברה היתה במקום ה-12. תקציבה 385 מיליון שקל, העודף בתקציב הוא 0.5 אחוז, שיעור הגבייה עומד על 89 אחוז והיא באשכול סוציואקונומי 5. שיעור המענקים בתקציב הוא על 6.4 אחוז.

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי: "נמשיך להצעיד עבור תושבי קרית ביאליק את העיר להצלחות ותנופת עשייה ופיתוח תוך כדי ניהול אחראי, זהיר ויעיל. נתוני הדירוג מעידים לא רק על חוסנה הכלכלי של עיריית קרית ביאליק, אלא מבטאים גם ניהול תקציבי מאוזן ואחראי, לצד ההשקעה הרבה בתושבים בכל תחומי החיים".

בעיריית קרית ים הביעו שביעות רצון מהשיפור במעמדה של העיר, והבטיחו כי זהו שלב נוסף בביסוס מעמדה של העיר כבירת החוף של הקריות, מעמד אשר ילך ויתחזק בשנים הקרובות.