21 חודשי מאסר בפועל נגזרו על רכז מודיעין לשעבר בתחנת זבולון, שהורשע בקבלת שוחד מיני וכספי. שופט בית משפט המחוזי, יחיאל ליפשיץ: "מעשיו של הנאשם חמורים ומכוערים".

המעסה סירבה להצעה של רכז המודיעין. צילום אילוסטרציה: ShutterStock

הנאשם, אהרון קדוש, שירת בשנים 2004 עד 2014 כרכז מודיעין, ובמסגרת זו היתה לו גישה למערכת המיחשוב המשטרתית, והיה חשוף למידע על פעילות המשטרה. הוא נאשם בביצוע בדיקות במסופים המשטרתיים עבור מקורביו וחשיפת מידע משטרתי שהגיע אליו מתוקף תפקידו.

הנאשם קיבל שירותי מין מנשים שעבדו בבתי בושת של אחד העדים מבלי ששילם על כך, וכן קיבל ממנו סכום של 25 אלף תמורת חסינות, ודיווח למשטרה כי הוא ועובדותיו הם מקורות מידע שלו וביקש עבורם הקלות, כולל בקשה לשחררן בעת שנעצרו.

קדוש אף הורשע בכך שהבטיח חסינות לבעל בית הימורים במפרץ תמורת 750 שקל בשבוע, ואמר לו שהוא יכול למנוע פשיטות בעסק שלו. בסך הכל שילם בעל בית ההימורים לקדוש 4,500 שקל.

כמו כן, קדוש הורשע כי פנה למעסה מקצועית שעבדה בביתה בקריות, והציג עצמו כ"אבי" מהמשטרה. הוא טען בפניה כי קיימות נגדה תלונות של שכנים על כך שאנשים יוצאים ונכנסים לביתה, והוא רוצה בטובתה ומוכן לתת לה חסינות בתמורה לעיסוי. המעסה סירבה.

היא אמרה לו שהעסק שלה חוקי ואינה מעוניינת בחסינות, אך תהיה מוכנה לעשות לו עיסוי ב-30 אחוז הנחה. הנאשם קיבל עיסוי ויצא מביתה מבלי לשלם. אחרי זה התקשר בשנית, והיא הדגישה בפניו שהוא צריך לשלם על העיסויים שהוא מקבל. קדוש הגיע אליה בשנית, קיבל עיסוי ולא שילם. כשהתקשר בפעם השלישית, היא סירבה לקבלו.

עוד הורשע שקיבל הנחה בעת שקנה אופניים, וכן שמסר לאנשים פרטים משטרתיים אודות אנשים אחרים מהמסוף המשטרתי.
קדוש הודה בעבירות אלו, וטען כי את הכסף שקיבל העביר למקורות מודיעיניים אחרים, מהם קיבל מידע. הוא הורשע בלקיחת שוחד, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח המשרה, קבלת דבר במרמה והפרת סודיות בחוק להגנת הפרטיות.

התובע הדגיש כי קדוש כיהן באחד התפקידים הרגישים במערך המשטרתי, ומי שנושא בתפקיד שכזה צריך להיות מחויב לשמירת החוק ובעל יושר פנימי.