אלפים מתושבי הקריות ויתרו בשבת על אחד ההרגלים השכיחים ביותר, שנת צהריים, על מנת לצפות ברוכבי האופניים שנטלו חלק במקטע השני של גי'רו ד'איטליה.                            

ג'ירו ד'איטליה בקריות. צילום: מיכל ראובן

כבר בשעות הבוקר ניצבו בכל צומת מרכזי לאורך כביש עכו-חיפה אלפי אנשי אבטחה ושוטרים שדאגו שעה קלה לפני תחילת המרוץ, בשעה 13.45, באצטדיון סמי עופר בחיפה, לסגור את הצמתים וגם את הכבישים שמובילים לכביש הראשי, שנסגר בשני הכיוונים.

לאורך המסלול, כולל על מסלול המטרונית, עמדו אלפי תושבים, חלקם עם דגלי ישראל בידיהם וציפו לרוכבים. קצת אחרי השעה 14.05 החלו המכוניות הראשונות של אנשי הצוות לחלוף במהירות על הכביש הריק.

הרוכבים בכביש ההסתדרות. צילום: מיכל ראובן

שוטרים דאגו כל העת להזהיר את התושבים שלא לצאת לכביש עצמו ולא לחצות אותו. בהמשך הגיעה שיירה ענקית של אופנועים משטרתיים וניידות, ואז החלו להגיע הרוכבים עצמם.

שני הראשונים חלפו במהירות שיא, כשהם רוכבים ממש במצוד האחד לשני וזכו לקריאות עידוד. אחרי כמה שניות הגיע רוכב שלישי ואז הגיע מסה של רוכבים, בגוש אחד ענק שחלף מול פני התושבים שלא הספיקו לעודד. מעל ריחפו כל הזמן שני מסוקים שהכיוונו את הכוחות של הקרקע.

חוויית הצפייה ברוכבים נמשכה שניות בודדות, אבל זה לא הקטין את הנאת הצופים שהרגישו שהם נוטלים חלק באחד מאירועי הספורט הגדולים בעולם.