הורים בקרית שמואל שלחו מכתב לעירייה וביקשו כי מחיר הקייטנה בחופשת הקיץ יעמוד על 700 שקל בלבד. על הפנייה חתמו 170 הורים. "אנחנו רוצים שהכסף יושקע בחינוך, במקום במסיבות ראוותניות פעם בשנה".

"יותר מילד אחד במערכת החינוך". קייטנה | צילום אילוסטרציה: ShutterStock

ההורים פנו במכתב לעירייה וביקשו שמחיר קייטנות הקיץ יסובסד על ידי העירייה. "אנו מעוניינים לקיים שיח בנושא פתיחת קייטנות בגנים בעלות סבירה, אשר תאפשר את פתיחתן בפועל, על רקע ניסיון העבר שמלמד שכאשר המחירים גבוהים, אין רישום כלל לקייטנות", כתבו. "זוהי חובתה וגם זכותה של העירייה לדאוג למסגרות מפוקחות לילדינו בחופש הגדול, כפי שנעשה במסגרות כיתות א'-ג' בשנים האחרונות".

עוד ביקשו ההורים, כי מחיר הקייטנה לא יעלה על 700 שקל. "הובא לידיעתנו כי לאחרונה נחתם צו פיקוח על מחירי הקייטנות הציבוריות", נכתב. "בהתאם לכך, אנו מבקשים כי מחיר הקייטנות יעמוד על סך של 700 שקל עבור חודש יולי, בין השעות 7:30-14:00, עם אפשרות להארכת היום והתקופה בתוספת תשלום על פי אותו יחס.

גם אם המחיר האמור מגלם בתוכו סיבסוד מסוים מצד העירייה, אנו מאמינים כי זוהי מטרה ראויה, הנמצאת על סדר היום הציבורי בעיצומם של ימים אלה, ואנו מצפים מעיריית חיפה להיות חלוצה ואות ומופת לערים אחרות בנושא זה".

"לתושבי קרית שמואל במיוחד יש קושי לעמוד בתשלומי הקייטנות", הוסיפה אחת האמהות, שמובילה את המאבק במחירי הקייטנות: "לא מדובר על ילד אחד או שניים במערכת החינוך. לעיתים מדובר גם על שלושה עד חמישה.

"כל עוד אין התאמה בין חופשות ההורים לחופשות התלמידים, אנחנו מצפים מהעירייה לבוא לקראת ההורים ולסייע. אין הצדקה למחירים שנגבים עבור הקייטנות שמפעילה העירייה. אנחנו מוותרים על מסיבות ראוותניות ביום העצמאות ומעדיפים שהכסף יושקע בחינוך".

מעיריית חיפה נמסר: "הנושא נדון בימים אלה".