אחד הנאשמים המרכזיים בפרשת הסוכן הסמוי שהפליל עשרות סוחרי סמים מהקריות והאזור, שוחרר אתמול (ד') למעצר בית.

צילום: shutterstock

הנאשם, צעיר בן 27 מקרית ים, מואשם שביצע עם חברו שתי עיסקאות סמים עם סוכן סמוי. בכל פעם מכרו לו יותר מק"ג חשיש, תמורת תשלום של 23 אלף שקל בכל אחת מהעיסקאות. כמו כן, יחד עם חבר אחר, מכר לסוכן הסמוי 991 גרם קנביס תמורת 57,500 אלף שקל.

שופטת בית משפט השלום בקריות, פנינה לוקיץ' קבעה כי הנאשם היה הדמות העיקרית בכל העיסקאות, והוא זה שעמד בקשר עם הסוכן הסמוי.

בדיון המשפטי בעניין מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים נגדו, סקר קצין המבחן את חייו של הנאשם, אשר כבר בגיל צעיר הסתבך בפלילים, וציין כי קיים סיכון גבוה שאם ישוחרר, יפר את תנאי שיחרורו ויחזור על מעשיו. למרות זאת ביקש סניגורו, עו"ד תומר נוה, לשחרר את מרשו לדירה שנשכרה במיוחד בשבילו בעכו, תחת איזוק אלקטרוני ופיקוח של מפקחים.

השופטת לוקיץ' קיבלה את בקשת הסניגור, ובהחלטתה ציינה: "אני קובעת כי חרף הקשיים, ניתן להורות על מעצר באיזוק אלקטרוני. אומר כי החלטתי זו ניתנה לא בלי היסוס, אולם אני סבורה כי אין לקבוע ביחס לנאשם זה הכרח במעצר מאחורי סורג ובריח, חרף המסוכנות הגבוהה.

"אין לכך לטעמי 'דיבור בשתי קולות'. יש בכך צעידה במסלול שמתווה הפסיקה מאז שינוי החוק ויצירת האפשרות למעצר באיזוק אלקטרוני".

השופטת הוסיפה לאיזוק האלקטרוני ולמפקחים גם ערבויות גבוהות לשמירת תנאי השיחרור, והן מעצר בית מוחלט תוך איסור ליצור כל קשר עם מי מפרשת הסוכן הסמוי.