הדיווחים בתקשורת העולמית על כך שיש סיכוי שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, יגיע לחנוכת השגרירות האמריקאית בירושלים, הגבירו את המתח בקרית ים לקראת האפשרות שיגיע גם לחנוכת הפארק על שמו, שתיערך למחרת חנוכת השגרירות.

מאיצים את העבודות בפארק. צילום: באדיבות עיריית קרית ים

בעירייה לא התקבל מידע חדש לגבי הסיכוי לכך, אבל נערכים למקרה שהנשיא יחליט לקבל את הזמנת ראש העיר, דוד אבן צור, ולהגיע לחנוכת הפארק.

כזכור, החליט אבן צור לקרוא לפארק החדש המוקם בימים אלה במרכז העיר על שם טראמפ, בעקבות החלטת נשיא ארה"ב להעביר את השגרירות לירושלים.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. צילום: shutterstock

אבן צור שלח אז מכתב לשגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פדרמן, ובו דיווח לו על ההחלטה, והעביר לידיו מכתב עבור הנשיא. "כישראלי ויהודי גאה, הרגשתי שהצהרה זו קושרת בצורה המובהקת ביותר את גורלו של העם האמריקני עם גורלו של העם היהודי ומדינת ישראל, ולכן קיבלתי את ההחלטה", כתב אבן צור לטראמפ.

פארק טראמפ. הדמיה: אלו את ניצן

שבוע לאחר מכן הופתעו בעירייה לקבל מכתב תשובה מהנשיא האמריקאי, בו נכתב: "אני מודה לך על הכבוד הגדול בכך שהחלטת להקדיש לי את הפארק החדש של קרית ים היפה".

אבן צור הנחה השבוע שהפארק יהיה מוכן בזמן, כדי שנשיא ארה"ב, אם יחליט להגיע, ימצא מקום ראוי. במטרה להבטיח כי העבודות במקום יושלמו במועד, ערך אבן צור סיור עבודה באתר ההקמה של הפארק, במרכז העיר.

עבודות התשתית במקום מתקדמות על פי התכנון, ואבן צור ביקש מנציגי חברת ההקמה לרכז מאמץ כדי להשלים את הקמת הפארק מהר ככל האפשר.

הפארק החדש אמור להשתרע על פני שטח של כשלושה דונמים, והוא עתיד להתחבר לפארק המדע הצמוד אליו ולמתחם הספרייה, כך ששטחו הכולל של המתחם יהיה קרוב לעשרה דונם, כולל פלנטריום, אושנריום, בית קפה, חניון ואצטדיון אתלטיקה.
בעירייה נערכים לערוך טקס חנוכה מרשים כיאה לפארק הנושא את שמו של נשיא ארצות הברית.