הסיפור של ערן גלסנר (43) מקרית מוצקין נשמע כמעט דמיוני. "אף פעם לא הייתי רזה, אבל גם לא סבלתי מעודף שומן", הוא מספר. "בנעוריי הייתי פעיל מאוד. ההשמנה הקיצונית שלי החלה בצבא, בגלל דיכאון. את הצבא סיימתי עם 30 קילו עודף, ועם הזמן הגעתי למשקל 160 ק"ג.

"לא הודיתי שהמשקל מפריע לי". ערן גלסנר. צילום: נחום סגל

לא הודיתי שהמשקל מפריע, ואכן, המשקל לא עצר אותי. התחתנתי, נולדו לנו שני ילדים, הקמתי עסק - ניהלתי צוותי בידור בבתי מלון, בניתי למשרד החינוך תוכניות נושא להפעלה של תיירות חינוכית, הפעלתי ילדים בעצמי וגם הייתי ליצן".

"יש סיפוק עצום במקצוע הזה". ערן גלסנר | צילום: נחום סגל

אולם בשנת 2009, בעקבות שיחה עם אחותו קרן, השתנו חייו של גלסנר. "קרן התקשרה אליי בוכה, אחינו היה אמור להתחתן, והיא, שכל הזמן סבלה ממשקל עודף, רצתה לרזות. היא סיפרה לי על התוכנית "לרדת בגדול", ואמרה לי שנפתחה עונה של זוגות והיא מחפשת בן או בת זוג כדי לנסות להתקבל, אבל אין לה עם מי ללכת. אמרתי לה: 'אני אלך איתך'.

ערן גלסנר לפני ואחרי. צילום: מתוך הפייסבוק

באותו רגע לא חשבתי על המשמעויות, כאב לי שהיא בכתה ורק רציתי לעזור. הייתי בטוח שלא נתקבל, אבל אודישן גרר אודישן, ומהר מאוד מצאנו את עצמנו בפנים.

"זאת היתה חוויה יוצאת דופן. במשך חצי שנה ירדתי 60 ק"ג. קרן הגיעה לגמר וניצחה, לאחר שהשילה 73 ק"ג ממשקלה. בתום התהליך היתה לקבוצה שיחה עם המדריך.

"היינו 20 איש, והוא אמר לנו שרק שניים מאיתנו יצליחו לשמור על המשקל, וכל השאר ישמינו חזרה. היינו המומים, והוא הסביר שעל פי הסטטיסטיקה, רק אחוז אחד ממי שהרזו מצליחים לשמור על משקלם.

באותה נשימה הוא אמר שרק מי שהספורט יהיה חלק מחייו יצליח, אולי, לשמר את המשקל. החלטתי שאני אהיה זה שישמור על משקלו.

"מיד עם סיום התוכנית נרשמתי לוינגייט. בגלל התוכנית, רבים פנו להתייעץ איתי בעניין הרזיה. התוכנית הקנתה לי הרבה ידע, וגם הלימודים. התחלתי עם קבוצות ריצה, והמשכתי כמאמן בחדרי כושר, אבל ככל שאימנתי, הרגשתי שמשהו חסר למתאמנים, והמשהו הזה הוא כיף".

גלסנר שילב את הזיקה שלו לבידור ולאימונים, והקים חדר כושר שהוא סוג של 'גן משחקים' למתאמן. "כשכיף לך - אתה מתמיד, וכשאתה מתמיד - יש תוצאות. אם במהלך השיעור אתה מגוון במכשירים, המוזיקה טובה ועצימות השיעור מתאימה למתאמנים, הם תמיד ייהנו".

גלסנר מומחה לאימון ברצועות GOFLO, ספינינג, הידרותרפיה, פילאטיס, אימונים פונקציונלים ואימונים לגיל השלישי. פעמיים בשבוע הוא מאמן קבוצה של קשישים. "יש סיפוק עצום במקצוע הזה. אנשים באים אליך עם עודף משקל, ואתה עוזר להם להשיל את הקילוגרמים המיותרים ולצאת לחיים חדשים".