מועצת עיריית חיפה אישרה בישיבתה האחרונה כי פעילות עסקי מזון ובילוי בציר אח"י אילת בקרית חיים תותר עד לשעה 3:00 לפנות בוקר. בשכונות המגורים הפעילות תותר עד לשעה 23:00.

רוב בעלי העסקים עדיין לא שמעו על ההחלטה. ציר אח"י אילת. צילום: נחום סגל

ביום שלישי האחרון נערכה ישיבת מועצה שבה אושר מסמך מדיניות העוסק בשעות פתיחת עסקים בעיר. המסמך, הקובע אזורים בהם תותר הפעלת עסקי מזון ובילוי בשעות הלילה, גובש על ידי המחלקה לרישוי עסקים, בשיתוף השירות המשפטי ואגף המיחשוב בעיריית חיפה.

בעירייה אומרים, כי התקיים הליך שיתוף ציבור, במסגרתו התבקשו תושבים לקחת חלק פעיל בגיבוש המדיניות, ולהביע דעתם הן באשר לעצם קיום המדיניות והן באשר לשעות הפעילות שנקבעו באזורים השונים. כ–90 אחוז מהמשיבים הביעו את תמיכתם בעצם קיום המדיניות, והערותיהם הוטמעו במפת המדיניות. יצויין כי באזורים בהם אין כל בתי מגורים, כגון מפרץ חיפה, תותר הפעילות בכל שעות היום והלילה.

"זה יפגע לנו בפרנסה". קפה גרג. צילום: נחום סגל

חברת מועצת העיר מקרית חיים, סופי נקש, הוסיפה כי המסמך אינו כולל את הפיצוציות.

"כמו כן, בתי קפה שעבדו 24 שעות ביממה יצטרכו לפעול לפי השעות המוגדרות במסמך המדיניות. בנוסף, דרשנו, והובטח לחברי המועצה כי הפיקוח יעבוד בשעות הערב ויאכוף את המסמך".

באזור המועדונים בחלוצי התעשייה תהיה אכיפה של גובה הרעש. בעלי עסקים בקרית חיים טרם שמעו על ההחלטה, אבל היו שטענו שאם תצא אל הפועל, הם ייצאו נגדה.

"לא נסכים לזה", אמר ולדיק חייט, בעליו של סניף קפה גרג. "זה יפגע לנו בפרנסה, לא נשלים עם זה. נמשיך לפתוח גם אם יתנו לנו קנסות. במקרה הצורך, נפנה לבית המשפט ונפגין. נתאחד כולם יחד ונצא נגד ההחלטה הזאת".