תושב עכו, שהועסק כשומר באולם האירועים "קאלה" בקרית חיים, הגיש החודש תביעה נגד הנהלת המקום על סך 205 אלף שקל. בתביעה, שהוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה באמצעות עו"ד איתמר סונינו מעכו, נטען כי החברה לא שילמה לעובד את כל המגיע לו.

טרם הוגש כתב הגנה. אולמי קאלה. צילום: נחום סגל
התובע החל לעבוד כשומר ב-8 ביולי 2016 והתפטר ב-14 בדצמבר 2017. במסגרת תפקידו, בימים ראשון עד חמישי הוא הגיע לביתן בשעה 19:30 למשמרת שבאופן רשמי החלה לאחר כחצי שעה והסתיימה למחרת ב-9:00 בבוקר.

בימי שישי הוא הגיע בשעה 14:00 ונדרש לשמור ברציפות עד ליום ראשון בשעה 9:00 בבוקר, בתא זעיר.

בתביעה נטען כי אולם האירועים לא שילם לתובע שעות נוספות, ימי חופשה, דמי הבראה, קרן השתלמות, פנסיה ועוד. עוד נטען, כי הוא לא קיבל את יום המנוחה השבועי לו הוא זכאי כחוק, וגם לא קיבל תגמול מיוחד על כך שעבד בשבתות ובחגים במשך 43 שעות ברציפות.

בתביעה נכתב: "התובע יטען כי לאורך כל תקופת עבודתו, תלושי השכר שלו לא שיקפו ולו ברמז את היקף עבודתו האמיתי, ולמעשה מדובר בתלושים מפוברקים".

עו"ד סונינו מדגיש בכתב התביעה כי במהלך תקופת ההעסקה, העובד פנה במכתב להנהלת אולם האירועים ופירט את כל מה שהוא סבור כי יש לשלם לו, ומכיוון שלא נענה, לא נותרה לו ברירה אלא להודיע על התפטרותו ולדרוש כי הדבר יוכר לו כפיטורים.

התובע דורש 205,642 אלף שקל, מהם 121,372 שקל פיצוי בגין שכר עבודה, והשאר - סעיפים קטנים יותר, כמו "אי החתמה על חוזה העסקה", "פיצוי עבור תלושים מפוברקים" ועוד.

טרם הוגש כתב הגנה.

למרות הפניות, הנהלת אולם קאלה לא העבירה את תגובתה עד למועד פרסום הידיעה.