צילום: shutterstock בית הדין הרבני האזורי בחיפה חייב תושב האזור, בשנות ה-60 לחייו, לשלם לאשתו הנכה את מלוא סכום הכתובה - 180 אלף שקל, לאחר שבגד בה ועזב את ביתו.

בית הדין קיבל במקרה זה את גרסת האשה, שיוצגה על ידי עו"ד אושרי שלוש מנהריה, ולא את גרסת הבעל, שטען כי האשה היא זו שפתחה בהליכי הגירושין, ולכן אינה זכאית לכספי הכתובה.

במהלך הדיון טענה האשה, כי הבעל החליט בוקר אחד להשליך אותה לעת זקנה, כשהיא יותר מבת 60 ונכה, לטובת מאהבת. בכתב התביעה היא טענה, כי לא העלתה בדעתה שבעת ששמרה לבעלה אמונים, הוא ניהל רומן עם אשה אחרת.

קראו עוד ב-mynet:
בני שמונים פתחו בהליכי גירושים
גירושים מכוערים: איים לשפוך חומצה על אשתו
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

לטענתה, דבר קיום הרומן של הבעל נחשף כאשר ביום בהיר אחד פנה לרעייתו והטיל ספק ביכולתם להמשיך ולתפקד כזוג ולנהל משק בית משותף. הוא עזב את הבית ועבר לגור עם המאהבת, והותיר את אשתו שבורת לב.

האשה פתחה בניסיונות להשיבו לחיקה על אף שנודע לה על בגידתו, אך כל ניסיונותיה נכשלו ולא נותרה בידה ברירה אלא להגיש תביעה לגירושין.

בתחילה טען הבעל, כי אין לו קשר רומנטי עם אשה אחרת. כאשר בפני בית הדין הוצגו הוכחות לבגידתו, הוא שינה את גרסתו וטען כי האשה היא זו שגירשה אותו מהבית.

באמצעות בא כוחה הוכיחה האשה, כי בעלה בגד בה לאורך זמן, הסתיר והכחיש זאת. בית הדין פסק, כאמור, כי על אף ניסיונותיו של הבעל להוכיח כי תביעת הגירושין באה מצד האשה ולכן אינה זכאית לכתובתה, הרי שבגידתו, עזיבתו וחוסר נכונותו לנסות ולהגיע לשלום בית מוכיחים אחרת.