צילום: shutterstock ילדה בת שמונה נעדרה לאחר שלא חזרה לביתה מבית הספר. לאחר חיפושים ושעות מורטות עצבים נמצאה הילדה בבית חברתה.

קראו עוד ב-mynet:
הילד הנעדר נרדם מתחת למיטת סבו
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

"רציתי לחגוג איתה את הכריסמס", אמרה לשוטרים שמצאו אותה והסבירה כי היתה מאוד סקרנית ורצתה לראות איך חוגגים את חג המולד.

התלונה על היעלמותה של הילדה התקבלה בשעה 20:00 בערב על ידי הוריה. מסתבר כי בכל יום מסיימת הילדה את לימודיה בשעה 30;12 בצהריים. מאחר שהוריה בעבודה, היא נוהגת לאסוף את אחיה בשעה 14:00 מהגן ולהביאו יחד עימה הביתה.

ביום שני בשעה 14:00 בצהריים התקשרה הגננת לאם וביקשה ממנה לקחת את בנה מהגן. האם התפלאה שכן אחותו היתה אמורה להגיע ולאסוף אותו כמדי יום ומיהרה לצאת ממקום עבודתה להוציא את בנה מהגן ולבדוק מדוע בתה לא ביצעה את המוטל עליה.

האם הגיעה לגן ומיד לאחר מכן לביתה, ולתדהמתה לא מצאה שם את בתה. היא התקשרה לחבריה, לקרובי משפחה, חיפשה בסביבת הבית, אך הילדה לא נמצאה.

בשעה 20:00 בערב הודיעה האם למשטרת זבולון על כך שבתה נעדרת. במשטרת זבולון הוקם חפ"ק (חדר פיקוד) אשר הפעיל עשרות שוטרים ומתנדבים שהחלו לחפש את הילדה ברחבי הקריות וכן חוקרי יחידת הנוער של תחנת זבולון אשר סייעו בחיפושים וניסו לאסוף מידע לגבי הילדה.

מפקד תחנת זבולון, נצ"מ אילן סרדל: "חיפשנו בכל מקום, בבית הספר בכל פינה, בשירותים ציבוריים, בפארקים, ברחובות, בבתי חולים. לחיפושים התגייסו גם מורי בית הספר ואין אבן שלא נהפכה בקריה, אך לשווא. התקשרנו לכל ילדי כיתה, אחד אחד, דיברנו עם חבריה לכיתה ועם הוריהם, אך לאף אחד מהם לא היה מידע שיוביל אותנו לילדה. האמת, ככל שהשעות עברו פחדנו.

"האם סיפרה על ילדה אחראית מאוד והדגישה כי ההתנהגות הזאת לא אופיינית לבתה. כינסנו ישיבה במהלכה הועלו כל התרחישים האפשריים כולל חטיפתה של הילדה. ככל שהזמן עבר הדאגה גברה".

את התושיה סיפק מנהל בית ספר שבו לומדת הילדה. הוא שהתגייס יחד עם צוות מוריו לחיפושים, ניגש למצלמות שמותקנות בכניסה לבית הספר וסרק את הצילומים של אותו היום.

בשעה 13:30 הוא ראה את הילדה הנעדרת יוצאת מבית הספר יחד עם חברה מכיתה אחרת. הוא מיד העביר את ממצאיו למשטרה ושוטרים שיצאו לבית החברה מצאו שם את הנעדרת שכלל לא ידעה מה התרחש סביבה בזמן שלא חזרה לביתה. לשוטרים סיפרה כי בסך הכל רצתה לחגוג את חג המולד אצל חברתה כיד לראות איך חוגגים את החג.