צילום: shutterstock תושבים המתגוררים ברחובות המזרחיים של קרית ביאליק, כמו אשל ותאנים, מתלוננים על מכת יתושים הנמשכת כבר כמעט שנה, אפילו בימי החורף.
קראו עוד על מכת יתושים:
התושבים מתבקשים לסייע במלחמה ביתושים
קריות: קדחת הנילוס תוקפת שוב
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

"אנחנו גרים במקום הזה כבר שנים", סיפר אחד התושבים, "ואף פעם לא היתה בעיה כזאת. היו יתושים, אבל לא במספרים כאלה ולא בתקופה כזאת. זה כמויות אדירות. לפעמים התקרה אפורה מרוב יתושים.

"מה שאנחנו עושים - לא עוזר. ייבשנו את כל מקורות המים האפשריים ליד הבניין, בכל תקע בבית יש מכשיר להרחקת יתושים, יש רשתות וריסוסים. אנחנו מוציאים סכומים גבוהים עבור תכשירים נגד יתושים, אבל כלום לא עוזר. זה יכול להיות מאוד מסוכן. כל הזמן מזהירים מפני מחלות שמועברות על ידי יתושים, וזה מאוד מדאיג".

"הילדים עקוצים בכל הגוף", סיפרה תושבת אחרת. "הם מתגרדים עד זוב דם. כל השנה יש כאן יתושים ענקיים, מכל הסוגים. זה כבר ממש נורא. כנראה זה בגלל השדות הסמוכים. האדמה לא מספיקה לספוג את כל מי הגשם, ונותרות שלוליות של מים עומדים. ברגע שיוצאת השמש, מגיעים איתה היתושים. אנחנו חסרי אונים".

את תלונותיהם הפנו התושבים למוקד העירוני. "התלוננתי מספר פעמים", סיפר התושב, "והמוקדנית אמרה לי שלא יכול להיות שיש יתושים בעונה הזאת. במקרים אחרים אמרו לנו, שהנושא בטיפול.

"אנחנו משלמים מאות שקלים ארנונה, ואף אחד לא מתייחס לתלונות שלנו. עיצוב ככירות זה לא העיקר. תפקיד העירייה לדאוג לאיכות חיי התושבים".

מהעירייה נמסר: "אנו מבצעים ריסוס והדברה באופן שוטף במוקדי הדגירה הפוטנציאליים, ברחוב אשל ובסביבתו. ייתכן שמקור הדגירה הוא בשטחים החקלאיים של כפר ביאליק, הגובלים ברחוב אשל. פנינו לגורמים הרלוונטיים, כדי שיבצעו אף הם ריסוס והדברה".