צילום: shutterstock רשת בתי הקולנוע גלובוס מקס, בבעלות בנט קפלן ויורם גלובוס, תשקיע בשנתיים הקרובות כ- 200 מיליון שקל בהקמת מתחמי קולנוע חדשים ברחבי הארץ.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

הרשת חוזרת לפעול בגרנד קניון בחיפה לאחר הפסקה של שנתיים ותפתח בו מתחם בתי קולנוע מתקדם בהשקעה של 100 מיליון שקל אשר יכלול 21 אולמות הסובבים כולם סביב מרכז מסעדות וקולינאריה אשר יעוצבו כמתחם "דרייב אין".

המתחם יוקם בקומה שבה נמצא כיום פארק שעשועים לילדים, על שטח של כ-5000 מ"ר ובנייתו תחל ברבעון הראשון של 2013.

בקניון נהריה תקים גלובוס מקס בשנת 2013 בית קולנוע שיכלול 4 אולמות בשטח של 1000 מ"ר בהשקעה של 10 מיליון שקל. האולמות יעוצבו באופן המשקף את האופי של אזור הצפון: קירות עץ וטרקלין הפונה לאוויר הפתוח ועוד.

בקריון – מבצעת גלובוס מקס בהשקעה משותפת של כ-20 מיליון שקל עם מליסרון שיפוץ של מתחם בתי הקולנוע הפועל בקניון. הקולנוע יעוצב בסגנון כיכר אירופאית עם מדרכת אבנים ומזרקות.
המתחם הרביעי שיוקם הוא בכפר סבא.

על פי נתוני התאחדות בתי הקולנוע ב-4 שנים האחרונות גדלה הרשת גלובוס מקס ב-49% לחנויות זהות מעל לקצב הצמיחה של השוק שעמד על 3 לחנויות זהות ו- 30% כולל מתחמים חדשים.

גלובוס מקס כוללת 84 אולמות קולנוע ב- 12 ערים – קרית ביאליק, נתניה, ב"ש, מודיעין, אשדוד, אשקלון, ירושלים, כ"ס הוד השרון , נהריה ועפולה ו- IMAX entertainment palace באילת.
הרשת מעסיקה כ-1,000 איש, וסיימה את השנה עם מחזור של יותר מ-200 מיליון שקל.

יורם גלובוס ובנט קפלן, בעלים של רשת גלובוס מקס: "ההשקעה הגדולה שאנו מבצעים באולמות הקולנוע על מנת להבטיח לצופה הישראלי חווית בילוי משופרת אפשרה לנו לגדול משמעותית, מעבר לקצב הצמיחה של השוק. עד 2015 אנו מתכננים להכפיל את פעילותנו – לרשת חוזים לפתיחת 6 קומפלקסים חדשים אשר יביאו אותה לפרישה של כ-150 אולמות קולנוע וימצבו אותה כרשת הגדולה בישראל".