צילום: shutterstock ביום שבו נכנס אדם לנזה לבית ספר יסודי בקונטיקט וירה למוות ב-20 ילדים ושישה מורים, התקשר אלמוני למשטרת זבולון והצהיר כי הוא עומד במרכז שביט בקרית אתא עם נשק אוטומטי ומתכוון לירות בעוברי אורח.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

הוא ביקש מהמוקדנית להזעיק משטרה כדי שהשוטרים יגיעו אליו, וגם אותם הוא יוכל לרצוח. הנאשם (24) הוא תושב קרית אתא.

בכתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות ציטט התובע את שיחתו של הנאשם עם מוקדנית 100, ואלה חלק מהדברים שהוא אמר לה: "אני צריך עכשיו משטרה לקרית אתא, אם אתם לא באים אני הורג אנשים, אם את לא שולחת לפה ניידת אני הורג את כולם.

"אני עכשיו עם אוטומט הורג את כולם, אני רוצה להרוג את כולם לא מעניין אותי כלום, ככה אני רוצה, שומעת? ניידת אחת לא תספיק תשלחי כמה יותר, כי אותי לא יעצרו, אני יורה בהם איך שהם באים.

"את שומעת, יש לך 59 דקות לשלוח לפה ניידת, כמה שיותר ניידות. אם לא, אני יורה בכולם, רוצח את כולם, את הבנת אותי יש 58 דקות עכשיו, אני הורג את כולם אני לא אוהב אתכם".

המוקדנית ניסתה להרגיע את הנאשם, אך הוא ענה לה: "אני אמרתי לך יש 57 דקות... יש לך 56 דקות.. 55 דקות...". בשלב זה נשמע בהקלטה כי הנאשם קורא לעובר אורח: "בוא בוא לפה אני יורה בך, בוא מה אתה בורח".

שוטרי תחנת זבולון, שהגיעו למקום בתוך דקות ספורות, הצליחו להשתלט על הנאשם, אשר המשיך לאיים ואמר להם שהוא מתכוון לרצוח אנשים: "אנשים טובים מתו, מה זה בן אדם, זה שום דבר, זה אבק".

ברשות הנאשם לא נמצא נשק חם, אלא סכין. מעצרו של הנאשם הוארך שלוש פעמים על ידי שופטים שונים. בדיונים המשפטיים טען סניגורו כי מרשו כלל לא התכוון לאיומיו, הוא חזר באותו יום ממסיבת יום הולדת בה שתה והשתכר, וכל מעשיו ואמירותיו הם כתוצאה מכך שהיה שיכור.

יחד עם כתב האישום הגישה המשטרה גם בקשה למעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים נגדו. בבקשה ציינה כי הנאשם מסוכן לציבור וכי יש לו ארבע הרשעות קודמות בגין תקיפה הגורמת לחבלה, מעשה מגונה והתפרצות, למרות גילו הצעיר.

הסניגור ביקש ללמוד את חומר הראיות נגד מרשו, ובקרוב יתקיים דיון בו יוחלט האם ישהה במעצר עד לתום ההליכים או ישוחרר בתנאים מגבילים.