בתחילת השבוע שעבר נערך הכנס ה-25 הארצי למורי הערבית והאיסלם באוניברסיטת בר-אילן. חלק מהכנס מוקדש להוקרת תלמידים מצטיינים בתחומים אלו, וזוהי השנה הראשונה שבית הספר אורט מוצקין שולח תלמיד מטעמו.

התלמיד הוא נתי בן מוחא, תלמיד כיתה י"ב באורט, המשמש בתפקיד יו"ר מועצת הנוער העירונית של קרית מוצקין. בן מוחא זכה במקום הראשון בהצטיינות ארצית בתחום השפה הערבית והאיסלם.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

נתי לומד את השפה הערבית כבר חמש שנים. בעקבות הזכייה הוא התבקש לנאום נאום בערבית באוניברסיטה במשך מספר דקות ברציפות. והוא עשה את זה כמו גדול. במהלך הנאום הוא הסביר את חשיבות ידיעת השפה הערבית במדינת ישראל, סיפר על פעילותו כיו"ר מועצת הנוער בעיר, על פעילותו ההתנדבותית ועל שאיפותיו לעתיד כשיתגייס לשירות צבאי בצה"ל.

בנאומו הוא הודה למשפחתו ולחבריו שנכחו במקום. בן מוחא מספר ש"כסף למותרות אף פעם לא היה לנו בבית, אבל מבחינת ההורים שלי זה לא היה צריך להשפיע על הדברים החשובים באמת: והדברים החשובים באמת הם שאני אלמד, שאני לא אוותר לעצמי ושאקצור הישגים בלימודים בבית ספר.

"כשאתה מגיע מרקע סוציו-אקונומי לא פשוט, זה מצד אחד מערים קשיים, אבל מצד שני זה מאוד ממקד אותך בעיקר ולא בטפל".

נתי מספר שהיה לו עומס רב ושכבר רצה לוותר על לימודי האיסלם והערבית ואולם מורתו חנה קרטין לא ויתרה עליו ולא הרשתה לו להרים ידיים. "היא היתה יושבת איתי בהתנדבות שעות על גבי שעות, בבית שלה, הכל על חשבון זמנה הפנוי, ומלמדת אותי ומסייעת לי בחומר הלימודים".