צילום אילוסטרציה: רונן מחלב תושב קרית ביאליק (55) נעצר בחשד שהגיע למקום עבודתה של אשתו, ירק עליה בפניה ואיים שישרוף אותה. הרקע: הליכי גירושים שהחלו ביוזמת האשה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

הבעל הובא לבית המשפט, ובדיון המשפטי ביקש נציג המשטרה, רס"ב דני סולומון, להאריך את מעצרו בטענה כי הוא מסוכן לשלומה של אשתו.

עוד ציין רס"ב סולומון, כי לתקרית היו עדים, וכי אחריה, כאשר האשה חזרה הביתה, היא מצאה שבעלה הרס רכוש בבית וגרם לאי סדר. האשה הזמינה את המשטרה, ובדוח הפעולה של השוטרים נרשם כי היתה נסערת ובוכיה.

סניגורו של הבעל ביקש לשחרר את מרשו, בטענה כי בין בני הזוג קיים סיכסוך ארוך על רקע רצונה של האשה להתגרש. טענה מעניינת נוספת שהעלה הסניגור: יריקה בפרצוף היא לא עילה למעצר.

הסניגור: "אינני סבור כי חומרת העבירה מצדיקה מעצר. אנחנו כמובן לא מצדיקים יריקה, וגם אם היא מוכרת בחוק כתקיפת סתם, היא לא עבירה שבגינה עוצרים אנשים. בגלל יריקה לא באים עם בקשת מעצר.

"גם לא שמעתי כל חשד סביר לגבי היזק לרכוש במזיד. אי סדר בבית ובגדים הפוכים זה לא היזק לרכוש. לגבי האיומים, לא נשמע סביר שאם האשה הרגישה מאוימת, היא תחזור אחרי האירוע הביתה. הייתי מצפה ממישהי שמרגישה מאוימת לרוץ לתחנת המשטרה".

שופטת בית משפט השלום בקריות, לובנה שלאעטה חלאילה, ציינה כי שוכנעה שקיימות ראיות שהבעל עבר את העבירות המיוחסות לו. היא האריכה את מעצרו ביום, מכיוון שלא מדובר בחקירה מסובכת.