צילום: גיל לרנר תושב עוספיה תקף חבר קיבוץ אושה ופצע אותו על רקע 'כבוד המשפחה'.

קראו עוד ב-mynet:
מסתתרת בגלל כבוד המשפחה: "אני חיה בפחד"
כבוד המשפחה: ההורים דרשו מבתם להתאבד
הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

כתב האישום שהוגש השבוע לבית משפט השלום בקריות מתומצת מאוד, ועל פיו ביום ראשון שעבר, בשעה 22:00, הגיע הנאשם, בן 31, לבית אחותו, שגרה בקיבוץ אושה, תקף את החבר שלה במכות אגרופים בפניו, הפילו לרצפה ובעט בבטנו ובצלעותיו. החבר נחבל ופונה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. האח הואשם בתקיפה הגורמת לחבלה של ממש.

בדיון המשפטי בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו של האח עד תום ההליכים נגדו ציינה התובעת כי באותו יום הגיע הנאשם לבית אחותו והתדפק על דלתה בחוזקה. לפתע הבחין בחבר כשהוא בורח מהחלון, רדף אחריו ותקף אותו תוך שהוא מקלל ושואל אותו כמה זמן הוא מנהל קשר רומנטי עם אחותו.

התובעת, עו"ד שירלי טוביה-עמית, הדגישה כי הנאשם מסוכן, וכי הרקע למקרה הוא כבוד המשפחה. כמו כן ציינה שמאז התקרית, האחות עברה להתגורר במעון לנשים מוכות בשל חששה הכבד מבני משפחתה, ושם היא מתגוררת עד היום.

הנאשם סיפר סיפור שונה לחלוטין, וטען להגנה עצמית. על פי גרסתו, באותו לילה הגיע לבית אחותו על פי בקשתה. הוא התדפק על דלתה, ולפתע הבחין במישהו שקופץ מהחלון. לטענתו, חשב שמדובר בגנב ורדף אחריו, אולם הגנב תקף אותו והוא ניסה להגן על עצמו.

עוד טען האח שכאשר ה'גנב' הבהיר לו שאינו גנב אלא בן זוגה של אחותו, הוא הרפה ממנו בנימוס, אמר לו ולשכנים שיצאו מבתיהם "תסלחו לנו", והלך.

סניגורו של האח ביקש לשחרר את מרשו לאלתר למעצר בית בתנאים מגבילים. לטענת הסניגור, כלל לא מדובר במקרה של כבוד המשפחה, מרשו אינו מסוכן והוא ביחסי ידידות עם אחותו.

שופטת בית משפט השלום בקריות, טל תדמור זמיר, קבעה כי יש להאריך את מעצרו של הנאשם עד לקבלת תסקיר מבחן שיעריך את מסוכנותו. בהחלטה כתבה: "מצאתי כי קיימות ראיות לכאורה להוכחת העבירה המיוחסת לנאשם. אחותו של הנאשם מסרה בחקירתה כי אחיה הגיע לביתה בקיבוץ אושה בהפתעה, ללא ידיעתה, דפק בחוזקה על הדלת, חברה נמלט מהדירה דרך החלון, אולם אחיה תפס אותו, וכשחזר החבר לדירה, ראתה כי פניו נפוחות ואפו זב דם. האחות אף מסרה כי שמעה את אחיה צועק: 'אתה יודע שאנחנו דרוזים ואין אצלנו דברים כאלה'".

עוד ציינה השופטת בהחלטתה כי שכנתה של האחות בקיבוץ מסרה אף היא עדות במשטרה, וציינה כי שמעה דפיקות חזקות על דלת, שמעה תריס נפתח ומישהו קופץ מהחלון. לאחר מכן שמעה צעקות מאחורי הבית: "כמה זמן אתה איתה", "בומים" ואת החבר אומר "מצטער, מצטער".

השופטת תדמור-זמיר: "הסניגור אומנם טען כי המלים 'כבוד המשפחה' הוספו לבקשה על מנת להעצימה, וכי אין להם זכר בחומר החקירה, אולם לא כך הדבר".